Polskie Radio
Section05
badanie rynku

Spadek nowych zamówień i inwestycji psuje nastroje przedsiębiorców. Optymizm pojawił się w budownictwie

W sierpniu ponownie przeważają negatywne nastroje wśród przedsiębiorców - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego. O pogorszeniu zadecydowały spadki ocen większości komponentów, szczególnie liczby nowych zamówień i inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorca badanie rynku ceny produkcja usługi budownictwo

Brak rąk do pracy, zerwane łańcuchy dostaw, zamknięty rynek zbytu. Polskie firmy odczuwają skutki wojny

Co piąta mała i średnia firma w Polsce musiała ograniczyć działalność w związku z wojną w Ukrainie i sankcjami m.in. na Rosję. Z badania wynika również, że tyle samo firm boi się, że będą zmuszona zlikwidować biznes. Najbardziej narażona na problemy jest branża transportu i logistyki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma Ukraina wojna 2022 transport budownictwo usługi badanie rynku

analiza Rzetelność pomiarów słuchalności. Dlaczego publiczne rozgłośnie nie chcą badań Radio Track?

Polskie Radio i rozgłośnie regionalne nie przedłużyły zakupu na bieżący rok badania Radio Track. Media publiczne chcą doprowadzić do pozyskania badań, które pozwolą ocenić zarówno skuteczność handlową tych mediów, jak i sposób realizacji misji publicznej. Tymczasem w poniedziałek UOKiK rozpoczął kontrolę w prywatnych stacjach radiowych, w których wspomniane badanie wciąż obowiązuje. To z kolei efekt wniosku poseł PiS Joanny Lichockiej. 
Zobacz więcej na temat:  radio media Polskie Radio badanie rynku W POLSKIM RADIU POLSKA społeczeństwo

Zakupy online to wygoda i oszczędność czasu. Korzysta z nich coraz więcej emerytów

Klienci cenią sobie zakupy online za wygodę i oszczędność czasu, a jako największą wadę kupowania w sieci wskazują brak możliwości obejrzenia produktu na żywo - wynika z badania Santander Consumer Bank. Co piąty respondent przynajmniej raz w życiu finansował zakup online za pomocą produktów bankowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel internetowy zakupy online badanie rynku klient