Polskie Radio
Section05
faktura

Powstaje platforma do e-faktur. Ministerstwo Finansów zapowiada jej uruchomienie w 2021 r.

W 2021 r. ruszy platforma Ministerstwa Finansów do e-faktur, najpierw będzie udostępniona dla chętnych przedsiębiorców. - Zbieramy dane i chcemy te dane wykorzystywać, aby upraszczać system podatkowy w Polsce i zmniejszać ilość obciążeń, które są nakładane na podatnika – powiedział pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.
Zobacz więcej na temat:  firma Ministerstwo Finansów faktura GOSPODARKA

Platforma Elektronicznego Fakturowania - jak będzie działać?

Dokładnie miesiąc pozostał do wejścia w życie unijnej dyrektywy dotyczącej e-faktur w zamówieniach publicznych. Od 18 kwietnia urzędy, samorządy i instytucje państwowe nie będą mogły odmówić przyjęcia takiego dokumentu. Celem zmian jest rozwijanie gospodarki cyfrowej, ograniczenie używania papieru i sprawienie, że przedsiębiorcy i instytucje zaoszczędzą czas i pieniądze. Narzędziem służacym do obiegu e-faktur będzie Platforma Elektronicznego Fakturowania. Czym jest i jak będzie działać?
Zobacz więcej na temat:  faktury faktura

Jest faktura dot. "Srebrnej". W sieci burza: to żart?

- Człowieku, daj fakturę! - wzywał premier Mateusz Morawiecki austriackiego biznesmena oskarżającego Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo. I faktura jest - dotarła do niej "Wyborcza". Problem w tym, że związana ze środowiskiem PiS spółka Srebrna nie chciała jej zapłacić - czytamy w czwartkowej "Gazecie Wyborczej". W sieci zawrzało "to żaden dowód".
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński faktura POLSKA

Chmura faktur rozpoczyna działanie. Czy to się opłaca?

Oszczędzi czas i drzewa - właśnie wystartowała chmura faktur, czyli pierwsza platforma do bezpłatnego wystawiania, przechowywania i przesyłania dokumentów księgowych. Jest otwarta dla wszystkich użytkowników: przedsiębiorców, biur księgowych, konsumentów oraz administracji publicznej. Celem nowego przedsięwzięcia Grupy Idea Bank jest wyeliminowanie z życia gospodarczego w Polsce papierowych faktur.
Zobacz więcej na temat:  bank internetowy faktury faktury online faktura chmura Aleksandra Tycner