Polskie Radio
Section05
związki partnerskie

Po tych wyborach "dużo się zmieni". Poseł PO: pierwszym krokiem będą związki partnerskie

Platforma Obywatelska chce jak najszybciej objąć władzę w Polsce. Jakie będą pierwsze decyzje ewentualnego nowego rządu KO, Trzeciej Drogi i Lewicy? - pyta portal tvp.info. - Pierwszym krokiem będą związki partnerskie - mówił na Marszu Równości w Bolesławcu poseł PO Piotr Borys.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koalicja obywatelska Platforma Obywatelska związki partnerskie opozycja

ANALIZA Kulturowa rewolucja Tuska. Przewodniczący PO zamierza otworzyć "lewacką Puszkę Pandory"

Donald Tusk zamierza pójść drogą innych partii europejskich, które jeszcze niedawno uchodziły za "centrowe" czy też "chrześcijańsko-demokratyczne", a dziś po prostu realizują program agendy, którą forsuje się pod znakiem "LGBT". Taki kurs zapowiedział podczas Campusu Polska. A przecież już dziś na Zachodzie możemy dokładnie obserwować jak tragiczne konsekwencje rodzi otwarcie tej furtki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Roman Giertych Zbigniew Ziobro związki partnerskie LGBT

Kongres Kobiet nagrodził Donalda Tuska. Działaczka partii Razem: więcej dla kobiet zrobiła Beata Szydło

Kongres Kobiet przyznał w niedzielę nagrodę szefowi PO Donaldowi Tuskowi. W uzasadnieniu decyzji podkreślono m.in., że Tusk jako premier wprowadził refundację in vitro, opowiada się też za legalizacją związków partnerskich. Decyzja spotkała się z szeroką krytyką dziennikarzy i polityków. Działaczka partii Razem Anna Sikora stwierdziła na Twitterze, że "więcej dla kobiet zrobiła Beata Szydło".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk kobieta kongres kobiet aborcja związki partnerskie

"Trele-morele, to dziaderskie na maksa". Obietnica Tuska nie przypadła do gustu Biedroniowi

"Trele-morele, to dziaderskie na maksa. Związki partnerskie w 2021 r. Pamiętam, 10 lat temu Donald Tusk też obiecywał, że jak obejmie władzę, to będą związki partnerskie" - tak europoseł Lewicy Robert Biedroń skomentował zapowiedź lidera PO Donalda Tuska, że jeżeli będzie stał na czele większości parlamentarnej, to jedną z pierwszych jego decyzji będzie zgoda na związki partnerskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk granica związki partnerskie Afganistan Robert Biedroń

Tekieli: papież nie wzywa do legalizacji związków partnerskich. Nie doświadczajmy Kościoła przez media

- To wcale nie jest wezwanie do legalizacji związków partnerskich. Jeśli ktoś doświadcza Kościoła przez media, na pewno pobłądzi. Mamy go doświadczać przez Eucharystię, przez wspólnotę i modlitwę - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Robert Tekieli, odnosząc się do wypowiedzi papieża Franciszka, która wywołała mnóstwo komentarzy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT papież Franciszek Robert Tekieli Kościół katolicki homoseksualizm związki partnerskie

Kwestia adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Potapowicz: stanowisko Rafała Trzaskowskiego jest niezmienne

- Mam wrażenie, że prezydent Andrzej Duda próbuje przerzucić dyskusję o  przyszłości Polski na kwestie światopoglądowe, pomijając inne problemy. Przed nami jest potężny kryzys gospodarczy, zwiększające się bezrobocie. Tutaj trzeba szukać odpowiednich rozwiązań, a nie zastanawiać się nad sprawą, która bardzo jasno została przedstawiona przez Rafała Trzaskowskiego - powiedział Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący Rady Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Andrzej Duda związki partnerskie dzieci adopcja homoseksualizm polityka

Prezydent: zobowiązałem się chronić rodzinę, nigdy nie podpiszę kart dla związków jednopłciowych

- Żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę - zadeklarował prezydent Andrzej Duda, który w czwartek spotkał się z mieszkańcami miejscowości Łobez (woj. zachodniopomorskie). - To ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 LGBT polityka związki partnerskie opozycja

Koronawirus a miłość czyli jak pandemia poprawiła relacje damsko-męskie

Dane pokazują, że w czasie trwającej pandemii single przestali koncentrować się na sobie, a zaczęli głębiej patrzeć na drugiego człowieka. Okazało się, że agencje matrymonialne mają więcej pracy niż przed pandemią, gdyż ludzie w tych tak niepewnych czasach stali się bardziej empatyczni i wrażliwi i zauważyli, że bycie samemu i kariera zawodowa to nie jest sedno życia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo miłość związki partnerskie randki Roman Czejarek psychologia

Kidawa-Błońska: społeczeństwo dojrzało już do akceptacji związków partnerskich

- Nie podpiszę żadnej ustawy, która będzie powodowała konflikty, nie można robić ustaw, które powodują polaryzację naszego społeczeństwa - zadeklarowała kandydatka KO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska. Przyznała, że jej zdaniem Polacy dojrzeli już do tego, żeby zaakceptować związki partnerskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska związki partnerskie

ANALIZA Kontrowersyjne decyzje, niejednoznaczne deklaracje. Jakim politykiem jest Kosiniak-Kamysz?

Władysław Kosiniak-Kamysz był ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Donalda Tuska, który z PO współtworzyło PSL. To właśnie obecny kandydat PSL na prezydenta "przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce", o czym mówili na taśmach ujawnionych przez portal TVP Info Jan Kulczyk i Paweł Graś. Chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego i zabranie pieniędzy z OFE.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe PSL polityka opozycja emerytura związki partnerskie Kościół wybory prezydenckie 2020 POLSKA