X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od teorii do praktyki - jak bronić praw dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:00
Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka to wydarzenie, upamiętniające działalność na rzecz dzieci i 75-lecie ostatniej drogi Janusza Korczaka, Stefy Wilczyńskiej i dzieci z Domu Sierot.
Audio
  • Jak dbać o prawa dziecka - rozmowa z Przemysławem Kacą i Sewerynem Paściakiem (Strefa Prywatna/Czwórka)
Janusz Korczak
Janusz Korczak Foto: PAP/CAF-ARCHIWUM /AW/

W naszym studiu pojawili się uczestnicy trwającego od 13 do 15 września Kongresu, Przemysław Kaca i Seweryn Paściak, pedagodzy ze Słupska. - Dziecko to obywatel już dzisiaj. Nie stanie się obywatelem "za chwilę", już nim jest. Janusz Korczak dał dzieciom możliwość wyrażania własnego zdania i o tym trzeba pamiętać, że każde dziecko takie prawo ma - tłumaczył Parzemysław Kaca. Jak podkreślali goście Czwórki, w swojej pracy opierają się na podmiotowym traktowaniu dzieci i młodzieży. - Chcemy, by partycypowali oni w naszych działaniach. My nie robimy czegoś "dla nich", razem z nimi tworzymy otaczającą nas rzeczywistość - mówił Seweryn Paściak.

W rozmowie z Jakubem Jamrozkiem opowiadali także m.in. o teledysku "Muszkieterowie Szpiku" oraz o warsztatach graffiti zrealizowanych wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką, efektem których był mural z hasłem "Szanuj i reaguj" i z sentencją Janusza Korczaka. Mówili także o zbliżającym się projekcie dotyczącym dopalaczy w ramach inicjatywy "Hip-Hop Druga Szansa". W programie rozmawialiśmy także z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem. Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia Czwórki.


Rozmowa w studiu Czwórki Rozmowa w studiu Czwórki

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Przemysław Kaca i Seweryn Paściak (uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka, pedagodzy)

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 20.05

kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książki dla Gwinei. Odmienią życie dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 13:10
Sto tysięcy elementarzy może zmienić życie wielu dzieci w Afryce. Te kilkaset stron pokrytych drukiem to wiedza, której brakuje w wielu tamtejszych krajach. - Tylko 40 procent gwinejskich dzieci kiedykolwiek pójdzie do szkoły, a większość nie ukończy pierwszej klasy - mówi Karolina Bieniek z wrocławskiej Fundacji Art Transparent, organizatora akcji "Książki dla Gwinei".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podrapane kolana i życie na podwórku. "Tarapaty" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 18:23
- To, że Julka i Olek wpadają na siebie daje im szansę, by coś w sobie zmienić. Łączą ich tytułowe tarapaty i we wspólnym radzeniu z kłopotami wykuwa się ich przyjaźń - opowiada Marta Karwowska, reżyserka filmu "Tarapaty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko w restauracji to nowe tabu. "Hałasują, bo się nudzą"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 23:00
- Na wszystkie sytuacje, jakie są poza domem pracujemy w naszych czterech ścianach. Jeśli jesteśmy uważni na dzieci i znamy je dobrze, to wtedy możemy przewidzieć ich zachowania - mówi Elżbieta Manthey, autorka bloga Juniorowo.
rozwiń zwiń