"Koło zadyszki", "Horror klasy B" i "Atak zombie", czyli 97 przepisów na udane spotkanie towarzyskie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 13:23
- Moją intencją było zebranie w jednym miejscu wszystkich znanych mi gier towarzyskich. Pomyślałam, że stworzę coś na wzór książki kucharskiej dla gier. Pogrupowałam je na kategiorie, żeby łatwiej było wybrać te na podróż, imprezę czy randkę - opowiadała autorka książki "W to mi graj" Joanna Glogaza.
Audio
  • Joanna Glogaza o grach towarzyskich na każdą okazję (Pasjonauci/Czwórka)
Joanna Glogaza (autorka książki W to mi graj. 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie), Beata Kwiatkowska (dziennikarka Czwórki)
Joanna Glogaza (autorka książki "W to mi graj. 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie"), Beata Kwiatkowska (dziennikarka Czwórki)Foto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

gry planszowe 1200 free
Gry bez prądu. Dla mniej i bardziej zaawansowanych

Gry zebrane w książce Joanny Glogazy dostarczają rozrywki, rozwiją, ale przede wszystkim ułatwiają pogłębiać relacje. Autorka przyznaje, że sama najbardziej lubi te, dzięki którym uczestnicy poznają się nawazajem. - Gry, które "spajają" ludzi ze sobą, to jest cecha, którą w tej rozrywce lubię najbardziej. Pozwalają bardzo szybko przełamać lody i poznać nowych ludzi, albo lepiej tych, których już znamy - mówiła w studiu Czwórki.

- Gry towarzyskie zawsze były niezwykle popularne. Ich liczba systematycznie rosla, bi goście częste spotkania urozmaicali sobie wymyślaniem pomysłów na nowe zabawy. Dopiero w latach 90., prawdopodobnie przez ogólny dostęp do internetu zaczęły wymierać. Liczę na to, że dzięki mojej książce podobnie jak planszówki i gry towarzyskie dostaną drugie życie - opowiadała Joanna Glogaza.

Czy do zabaw, które w książce opisuje autorka potrzebujemy specjalnych narzędzi, lub przygotowania? Skąd wzięły się pomysły na 97 gier? Kto może w nie zagrać? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Goście: Joanna Glogaza (autorka książki "W to mi graj. 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie")

Data audycji: 19.05.2018

Godzina audycji: 11.17

ac/pj

Czytaj także

O zawodzie, w którym liczy się skuteczność, klarowność i smak

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 17:00
- Dyplomata zawsze powinien ważyć słowa. Nie powinien używać ich w niewłaściwy sposób, wybierać takich, które mogą kogoś obrazić, lub będą dla niego niezrozumiałe. Sztuka komunikowania się to bardzo ważny instrument w tym zawodzie - mówił dr Sławomir Klimkiewicz, politolog i dyplomata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radziecka elektronika, wysoki połysk i smak oranżady - Wojtek Przylipiak o nostalgii za PRL

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 13:00
- Część przedmiotów pochodzi z moich prywatnych kolekcji. Część rzeczy po przemiane w '89 roku została bezpowrotnie stracona, reszta to pozostałości po tym, co udało się zachować przez te wszystkie lata - opowiadał Wojtek Przylipiak, dziennikarz, autor strony bufetprl.com.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Toasty Gruzinów są jak poezja". Marcin Meller o bogactwie kulinarnego Kaukazu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 16:00
Olia Hercules to ukraińska pisarka, autorka książek kulinarnych "Mamuszki" i "Kaukasis", w których łączy smaki, kultury i podróże. Przepisy, które w nich zebrała to hołd dla kuchni Kaukazu i Ukrainy. Opowiadał o nich Marcin Meller. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piłka nożna jako punkt wyjścia do opowieści o ludziach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 17:00
- Najpierw w moim życiu pojawiła się piłka nożna, potem kino dokumentalne. Klamrą łączącą obie pasje są outsiderzy, których historie interesują mnie najbardziej - mówi Jarosław Wszędybył, reżyser filmu "Wojna Smoków".
rozwiń zwiń