X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Mikołaj Wild: potencjał połączeń z Ukrainą sięga aż do Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:58
- Niemcy w sposób zdecydowany nie wyrażają zainteresowania połączeniem szybkimi kolejami z Polską. Po naszej stronie jest chęć i inicjatywa, a po stronie niemieckiej nie ma odzewu - mówił w PR24 Mikołaj Wild. Wiceminister wskazywał za to na potencjał połączeń z naszym wschodnim sąsiadem.
Audio
  • Mikołaj Wild: nie możemy dyskryminować mieszkańców małych miejscowości (PR24)
Mikołaj Wild
Mikołaj Wild Foto: Robert Bartosewicz / PR24

panowie.jpg
Posłowie o inwestycji CPK: ogromna szansa dla Polski

Port w Radomiu dla lotów cywilnych uruchomiono w 2014 r., działał do stycznia br. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze chce, by znów funkcjonował, ale zupełnie odmieniony - tak, by odciążył Lotnisko Chopina w Warszawie. 

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Posłowie o inwestycji CPK: ogromna szansa dla Polski

Gość PR24 Mikołaj Wild wyliczył, że bez CPK, w okolicach roku 2030, musielibyśmy odprawić z kwitkiem nawet 15 mln pasażerów. - O tyle zmniejszyłby się rozwój sektora lotniczego w Polsce - powiedział.

- CPK wkroczył w fazę, że trudno byłoby to odwrócić. Zostały zainwestowane konkretne pieniądze, 300 mln złotych. Zostało też przyjęte rozporządzenie ws. sieci kolejowej. CPK jest już uwzględniany w dokumentach Unii Europejskiej - mówił wiceminister nadzorujący sektor lotniczy i dronowy.

Michał Woś 1200.jpg
Michał Woś: nasze rządy chwalą nawet osoby o odmiennych poglądach

Koniec z dyskryminacją Polaków z mniejszych miejscowości

Mikołaj Wild wyjaśniał, że do CPK pojadą pociągi, które będą w stanie osiągnąć prędkość 250 km/godz. - Będzie w nich możliwa odprawa samolotowa - zapewniał.

- Naszym celem jest włączenie jak największej liczby Polaków w system kolejowy. Połączenie tylko największych miast oznaczałoby wykluczenie komunikacyjne - tłumaczył.

Wiceminister zwrócił uwagę na to, że Polska jest krajem jednolitym i powinna być zintegrowana przez transport publiczny. - Program CPK i przyjęte rozporządzenie o nowej sieci kolejowej to zapewnia - deklarował.

- Każda z arterii komunikacyjnych może być przedłużana do naszych sąsiadów - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Mikołaj Wild (wiceminister nadzorujący sektor lotniczy i dronowy)

Data emisji: 23.07.2019

Godzina emisji: 15:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Centralny Port Komunikacyjny bez kolei pasażerskiej i towarowej nie może istnieć”

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 16:30
„Szybka kolej w Polsce – między innymi w kontekście dojazdu do Centralnego Portu Komunikacyjnego – może być ekonomiczna do prędkości 250 km/h. Pod tym kątem można modernizować ok. 1,5 tys. km linii i ewentualnie budować kolejne 1-1,5 tys. km” - mówili w piątek uczestnicy Kongresu 590. O budowie CPK i rozwoju transportu w Polsce mówili w audycji Rozmowa PR24 Rafał Milczarski (prezes PLL LOT) i Mirosław Antonowicz (członek zarządu PKP S.A.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie o inwestycji CPK: ogromna szansa dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 20:00
Nowe lotnisko wraz z infrastrukturą, ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. O możliwych korzyściach płynących z tej inwestycji rozmawiali w Polskim Radiu 24 posłowie Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Michał Cieślak (Porozumienie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaliśmy szefa spółki, która zajmie się budową CPK [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 16:05
- Prezesem spółki celowej powołanej do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i koordynowania wszystkich prac, które wiążą się z jego rozbudową jest Jacek Bartosiak - poinformował Mikołaj Wild. Wicemister infrastruktury dodał, że wybór nie jest przypadkowy. - On współtworzył wizję CPK - podkreślił w rozmowie z reporterem PolskiegoRadia24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarto obwodnicę miasta. Trasa powstała za ponad 26 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 16:52
W Ciechanowie otwarto obwodnicę, której głównym zadaniem jest odciążenie ruchu samochodowego w centrum miasta. Budowa nowej drogi o długości 3,3 km wraz ze ścieżkami rowerowymi, chodnikami i infrastrukturą, kosztowała ponad 26 mln zł, z czego większość to środki unijne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: nasze rządy chwalą nawet osoby o odmiennych poglądach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 17:13
- Zjednoczona Prawica otwiera się na centrum, ale nadal najważniejsze są dla nas wartości - zadeklarował w PR24 wiceminister ds. pomocy humanitarnej. - Ludzie o różnych poglądach zgodnie twierdzą, że czas naszych rządów to dobre lata dla Polski - dodał.
rozwiń zwiń