Polskie Radio
Section05
PKP Cargo

Polska może stać się hubem dla eksportu ukraińskich towarów. Potrzebne są pilne inwestycje

Polska chce pomóc Ukrainie między innymi w eksporcie zbóż i innych towarów. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki nasz kraj "będzie hubem gospodarczym dla niepodległej Ukrainy". Potrzebuje jednak inwestycji, które szybko udrożnią kanały komunikacyjne - przede wszystkim kolejowe.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Cargo Henryk Kowalczyk Marek Gróbarczyk wojna na Ukrainie Mateusz Morawiecki infrastruktura eksport import

"Infrastruktura kolejowa ważna w czasach pokoju i w czasach wojennych". PKP PLK ogłaszają ważny przetarg

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie ważny przetarg. Chodzi o modernizację linii ze Słupska do Lęborka. Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel nawiązując do porannego ataku Rosji na Ukrainę powiedział, że nowoczesne i dobrze utrzymane linie kolejowe są ważne zarówno w czasie pokoju, jak i w przypadku niespokojnych czasów, z jakimi mamy do czynienia u naszego wschodniego sąsiada.
Zobacz więcej na temat:  kolej inwestycje infrastruktura GOSPODARKA PKP Cargo PKP

PKP Cargo na zakupach. Nowe wagony intermodalne już niedługo w zasobach spółki

PKP Cargo kupią 220 platform służących do przewozów intermodalnych oraz pięć lokomotyw wielosystemowych, które będą wykorzystywane w przewozach międzynarodowych. To kolejne inwestycje spółki. W zeszłym tygodniu jej zarząd ogłosił, że kupi zamkniętą kilka lat temu fabrykę wagonów towarowych na Podkarpaciu.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP Cargo transport kolejnictwo inwestycji infrastrukturalne UE fundusze unijne

"W Europie odczuwalny jest brak wagonów towarowych". PKP CARGO kupiło dawną fabrykę Gniewczyna

PKP CARGO kupiło znajdującą się w Gniewczynie Łańcuckiej koło Przeworska na Podkarpaciu fabrykę wagonów. Spółka chce wznowić produkcję w tych zakładach. Przedstawiciele spółki zapewniają, że jest to opłacalna inwestycja. Argumentują, że cała Europa zmaga się z niedoborem wagonów towarowych. W 2014 roku została ogłoszona upadłość firmy w Gniewczynie.
Zobacz więcej na temat:  PKP Cargo GOSPODARKA fabryka transport produkcja kolejnictwo

PKP chce przewozić więcej żywności. Rolnicy zainteresowani współpracą z przewoźnikiem

Chcemy zwiększyć udział transportu kolejowego w przewozie żywności, budując m.in terminale intermodalne – zapowiedział przedstawiciel zarządu PKP ds. strategii i logistyki Rafał Zgorzelski podczas konferencji "Kolej dla żywności". To kolejne wspólne przedsięwzięcie PKP i sektora rolnego reprezentowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  PKP Cargo transport żywność infrastruktura GOSPODARKA