Polskie Radio
Section05
Region Mazowsze

Lotnisko Chopina wdraża system antydronowy. To koniec z niebezpiecznymi incydentami?

Drony nie przeszkodzą już w pracy Lotniska Chopina w Warszawie - zapowiadają Polskie Porty Lotnicze S.A. Spółka finalizuje kolejny etap wdrożenia systemu wykrywającego aktywność bezzałogowych statków powietrznych na terenie lotniska oraz w jego bezpośrednim otoczeniu. System ma monitrować sytuację całodobowo, ma wykrywać i neutralizować drony komercyjne, profesjonalne i przemysłowe.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Lotnisko Chopina drony Region Mazowsze regiony lotnictwo samoloty bezpieczeństwo dron POLSKA mazowieckie

Warszawa: nieskoordynowane inwestycje przyczyną korków na Białołęce. "Nie ma kota, więc myszy harcują"

Olbrzymi korek na ul. Białołęckiej, zapchana ul. Marywilska, bo po raz kolejny w ciągu kilku miesięcy zamknięta została dla ruchu ul. Annopol. Na przełomie roku drogowcy zeszli z pracami z ul. Annopol, jednak kierowcy nie cieszyli się przejazdem zbyt długo, bo w niedzielę wieczorem znów ulica została zamknięta. Tym razem przez tramwajarzy, którzy budują zajezdnię.
Zobacz więcej na temat:  Białołęka Warszawa Rafał Trzaskowski korki samochody transport Region Mazowsze regiony POLSKA

Rafał Trzaskowski nie zrezygnuje z auta służbowego. Ratusz odrzucił projekt "Urzędnicy na rowery"

Władze miasta nie zachęcają mieszkańców do rezygnacji z samochodów - stwierdził radny PiS z Pragi Północ Ernest Kobyliński. Warszawski ratusz odrzucił złożony przez niego do budżetu obywatelskiego projekt pt. "Urzędnicy na rowery - Rafał Trzaskowski daje przykład".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Warszawa transport rower Region Mazowsze regiony POLSKA PiS PO mazowieckie

Zostało tylko półtora roku na wymianę "kopciuchów" w Warszawie. Jest ich kilkanaście tysięcy

Pozostało półtora roku na wymianę blisko 15 tysięcy "kopciuchów" w Warszawie. Na początku 2023 roku wchodzą w życie kolejne przepisy Uchwały antysmogowej dla Mazowsza, które zabraniają użytkowania zatruwających powietrze kotłów. Jak wynika z danych Polskiego Alarmu Smogowego, do tej pory w ramach stołecznego programu "Zlikwiduj kopciucha" pozbyto się ich 530.
Zobacz więcej na temat:  piec smog klimat powietrze Warszawa POLSKA społeczeństwo Region Mazowsze regiony mazowieckie

Warszawa: Stare Miasto będzie zamknięte dla hulajnóg

Parkowanie hulajnóg przy stojakach rowerowych, wprowadzenie ograniczeń prędkości oraz strefy z zakazem wjazdu – m.in. takie wymagania przedstawiły władze Warszawy operatorom hulajnóg. Ma to związek z wejściem w życie 20 maja nowych przepisów regulujących zasady poruszania się i parkowania elektrycznych hulajnóg.
Zobacz więcej na temat:  przepisy drogowe elektryczne hulajnogi parkowanie POLSKA Region Mazowsze regiony Warszawa

"Rażące podwyższenie opłat". Prokuratura zaskarżyła uchwały Rady m.st. Warszawy dot. opłat za parkowanie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zaskarżyła do sądu administracyjnego dwie uchwały Rady m.st. Warszawy. Pierwsza dotyczy rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Woli i Pradze Północ. Druga - pięciokrotnej podwyżki kar za parkowanie bez uiszczenia opłaty, z 50 zł do 250 zł. Prokuratura wniosła o uznanie tych uchwał za nieważne.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa kierowca parkowanie samochód prokuratura Region Mazowsze regiony POLSKA

"Niech zdecyduje społeczeństwo". Marszałek województwa nie wyklucza referendum ws. podziału Mazowsza

- Nie wykluczamy referendum w sprawie podziału województwa mazowieckiego, gdy pojawi się dotyczący tego konkretny projekt - powiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceszef PSL. Przypomniał, że referendum może zarządzić sejmik wojewódzki bezwzględną większością głosów.
Zobacz więcej na temat:  Mazowsze mazowieckie województwo mazowieckie regiony Region Mazowsze Warszawa polityka PSL Radom Płock Siedlce Adam Struzik