Polskie Radio
Section05
20 lat Polski w NATO

Praga: szef MON spotkał się z weteranami misji afgańskiej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w Pradze w spotkaniu z weteranami misji afgańskiej z Polski, Czech i Stanów Zjednoczonych. Podczas wieczoru poświęconego wspólnym misjom środkowoeuropejskich armii NATO pod hasłem "Sojusznicy: misja w Afganistanie oczami weteranów" szef MON podziękował żołnierzom za służbę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Praga Mariusz Błaszczak NATO 20 lat Polski w NATO

Ekspert: w NATO jesteśmy wiarygodnym sojusznikiem

- Jako polscy żołnierze w NATO postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Udowodniliśmy, że jesteśmy wiarygodnym sojusznikiem i partnerem nie tylko do wspólnych ćwiczeń wojskowych, ale także podczas realizacji zadań w trakcie misji bojowych – powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki ppłk Rafał Zgryziewicz ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko NATO 20 lat Polski w NATO Wojsko Polskie Henryk Szrubarz

Prezydent po spotkaniu z szefem NATO: realizujemy zobowiązania sojusznicze

Polska wywiązuje się z zobowiązań w NATO - tak mówił w czasie spotkania z szefem Sojuszu polski prezydent. Andrzej Duda spotkał się wieczorem w Belwederze z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Okazją do rozmów jest przypadająca w przyszłym tygodniu 20. rocznica przystąpienia Polski, Czech i Węgier do Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Jens Stoltenberg NATO 20 lat Polski w NATO

Polska armia 20 lat po wstąpieniu naszego kraju do NATO

– Sposób działania, współpraca z sojusznikami, procedury i szkolenie żołnierzy. W tych kwestiach polskie wojsko przeszło bardzo duże przemiany – wskazał Jakub Palowski z portalu Defence24.pl. 12 marca minie 20 lat, odkąd nasz kraj stał się członkiem NATO. Jakie zmiany w tym okresie przeszła polska armia i jaki jest jej potencjał?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 20 lat Polski w NATO armia wojsko Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej MON służby i bezpieczeństwo

INFOGRAFIKA 20 pikników wojskowych na 20-lecie Polski w NATO

Samolot F-16, Rosomak, Krab, czołg Leopard, Langusta, a także wojskowa grochówka - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy 9 marca przyjdą na pikniki wojskowe. O godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem "20 lat Polski w NATO". To część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie NATO regiony 20 lat Polski w NATO