X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białorusini oczekują na tańsze wizy Schengen w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 19:39
Białoruskie władze nie wykluczają, że już w przyszłym roku zacznie obowiązywać porozumienie o ułatwieniach wizowych do Unii Europejskiej. Aleksiej Biahun, szef departamentu do spraw migracji białoruskiego MSW powiedział, że odpowiednie dokumenty są gotowe do podpisania.
Audio
  • Aleksiej Biahun, szef departamentu do spraw migracji białoruskiego MSW (IAR)
Flagi UE i państw Wspólnoty
Flagi UE i państw WspólnotyFoto: Parlament Europejski

Czytaj też
ukraina paszport free 1200.jpg
Ukraińcy wydają dziesiątki tysięcy paszportów biometrycznych dziennie

Białoruś oczekuje, że w przyszłym miesiącu zakończy ostatnie rozmowy w sprawie ułatwień wizowych. W efekcie cena wizy Schengen dla Białorusinów powinna się zmniejszyć z 60 do 35 euro. Szef białoruskiej służby migracyjnej powiedział również, że ułatwieniom wizowym będzie sprzyjać wprowadzenie paszportów biometrycznych.

- Do 1 stycznia 2019 roku wprowadzimy na terenie Republiki Białoruś zarówno paszport biometryczny, jak i narodową Kartę ID która będzie dokumentem potwierdzającym tożsamość na terytorium Białorusi - powiedział Aleksiej Biahun.

Wprowadzenie Karty ID będzie dla Białorusinów nowością. Dotychczas u naszych sąsiadów zza wschodu paszport odgrywał rolę zarówno dowodu osobistego, jak i dokumentu potrzebnego do wyjazdu za granicę.

IAR/a gkm

RAPORT BIAŁORUŚ: INFORMACJE O BIAŁORUSI

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Białoruś bez wiz, ale z odpowiednim dokumentem. Grodno i okolice liczą na turystów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 07:00
Od 26 października bez wizy można zwiedzić Grodno i białoruską część Kanału Augustowskiego – można przebywać w wyznaczonej strefie bezwizowej do pięciu dni. Koniecznie trzeba jednak wcześniej uzyskać w firmie turystycznej odpowiedni dokument. Podróż warto zacząć planować i przygotowywać wcześniej. Warto zajrzeć na specjalną stronę poświęconą ruchowi bezwizowemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś znosi wizy na 5-dniowe pobyty. Rzecznik Kremla: nie mogę powiedzieć jak i kiedy, ale to konsultowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 04:00
9 stycznia na Białorusi poinformowano o planie zniesienia wiz na 5-dniowe pobyty na Białorusi dla 80 krajów, w tym UE, dla podróżujących przez port lotniczy w Mińsku. Rzecznik Kremla był pytany przez dziennikarzy w Moskwie o to, czy plan ten był konsultowany z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: możliwość przylotu na pięć dni bez wiz od 12 lutego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 13:28
Przepisy umożliwiające obywatelom 80 państw, w tym Polski, bezwizowy pobyt na Białorusi do pięciu dób wejdą w życie 12 lutego - poinformowało na Twitterze białoruskie MSZ. Władze w Mińsku chcą w ten sposób zachęcić do wizyt turystów i biznesmenów. Warunkiem jest przekroczenie granicy na lotnisku w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZPB Andżelika Borys: władze Białorusi starają się niszczyć organizację, zagrożone są polskie szkoły

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 23:59
Władze Białorusi chcą zniszczyć niezależny Związek Polaków, działając z zewnątrz i od wewnątrz, chciałyby go kontrolować. Warto mówić o tym, że takie metody są stosowane, również w przypadku innych niezależnych organizacji  - o tym mówiła prezes ZPB Andżelika Borys w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl. Opowiedziała też o walce o polskie szkoły i o wielkanocnych tradycjach Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie sezonowego przejścia z ruchem bezwizowym na Kanale Augustowskim

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 15:35
Kajakiem, rowerem i pieszo można od piątku dostać się na Białoruś przez przejście graniczne na Kanale Augustowskim Rudawka-Lesnaja (Podlaskie). Ruch bezwizowy na tym przejściu zainauguruje w piątek południu w Rudawce "Piknik bez granic". Bez wizy na terenie białoruskiego parku "Kanał Augustowski" (i także w Grodnie) można przebywać do pięciu dni (szczegółowe zasady na www.grodnovisafree.by).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Grodna nie zgodziły się na akcję w obronie polskich szkół

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 18:14
Władze Grodna nie pozwoliły nieuznawanemu przez Mińsk Związkowi Polaków na Białorusi (ZPB) na zorganizowanie akcji w obronie polskich szkół - poinformowała PAP w niedzielę szefowa ZPB Andżelika Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef delegacji PE ostrzega Białoruś przed sankcjami. Bogdan Zdrojewski: na specjalnym posiedzeniu europosłowie ocenią sytuację na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 23:59
Ostatnie miesiące na Białorusi to wzmożenie szykan i represji, setki grzywien, agresywne zatrzymania – mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego ds. stosunków z Białorusią, Bogdan Zdrojewski. Przełożono misję PE na Białorusi na lipiec, w czerwcu odbędzie się specjalne posiedzenie delegacji ws. sytuacji w tym kraju. Przestrzegamy, że powiększanie się skali, rodzajów szykan może doprowadzić do powrotu sankcji wobec Białorusi - mówi eurodeputowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze Grodna prowadzą wstępne rozmowy z LOT-em nt. rejsów do tego miasta

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 16:40
Władze obwodu grodzieńskiego prowadzą wstępne rozmowy z PLL LOT o możliwym uruchomieniu rejsów na lotnisko w Grodnie – poinformowała białoruska agencja prasowa BiełTA. LOT w rozmowie z PAP przekazał, że "analizuje" ten kierunek.
rozwiń zwiń