Koncert Sylwestrowy z najpiękniejszymi ariami. Pożegnaj rok z NOSPR!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:10
Czeka nas najbardziej nietypowy wieczór sylwestrowy ostatnich dekad. Wiemy na pewno, że większość z nas spędzi go we własnych mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z uroczystej atmosfery, elegancji i znakomitej muzyki. Wszystkiego tego będzie można doświadczyć oglądając Koncert Sylwestrowy NOSPR w wersji online. Wystarczy włączyć komputer 31 grudnia o 18.00 i zająć miejsce w pierwszym rzędzie na najlepiej brzmiącym koncercie sylwestrowym w Polsce!
Sylwester z NOSPR
Sylwester z NOSPR Foto: materiały promocyjne

Koncerty Sylwestrowe Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia należą do jednych z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w sezonie. Dla wielbicieli orkiestry nie ma lepszego sposobu na przywitanie Nowego Roku niż w spektakularnej sali koncertowej, przy dźwiękach najsłynniejszych tańców symfonicznych oraz największych przebojów z oper i operetek. Nie inaczej będzie w tym roku! Choć pandemiczne ograniczenia nie pozwalają wybrać się osobiście do sali koncertowej, Koncert Sylwestrowy NOSPR, dzięki transmisji online, będzie można oglądać we własnym domu.

Najlepsze dźwięki 

Na zakończenie roku z orkiestrą wystąpi niezwykle ceniona sopranistka Ewa Tracz. W jej wykonaniu usłyszymy arie m.in. Giacomo Pucciniego, Antonina Dworzaka, Giuseppe Verdiego i Franza Lehara. Orkiestrę poprowadzi tego wieczoru polsko-libański dyrygent, Bassem Akiki. Pod jego batutą zabrzmi taneczna muzyka rodziny Straussów, uwertura do operetki "Orfeusz w piekle" Jacquesa Offenbacha, a także słynne tańce symfoniczne Zoltana Kodály i Antotnina Dworzaka.

Gdzie oglądać? 

Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej www.nospr.org.pl, na facebookowym profilu NOSPR oraz w serwisie YouTube. Początek koncertu 31 grudnia o godzinie 18.00. 1 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na retransmisję sylwestrowego koncertu w radiowej Dwójce. 


Zobacz więcej na temat: NOSPR orkiestra

Czytaj także

NOSPR i Leopold Hager na 250. urodziny Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 19:10
Podczas piątkowego koncertu (11 grudnia) przenieśliśmy się do Katowic, gdzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wykonała "Twory Prometeusza" oraz Mszę C-dur wiedeńskiego klasyka. Dyrygował Leopold Hager. Transmisja odbywała na antenie, na stronie dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NOSPR ma 85 lat. "Górecki, Kilar, Penderecki uważali ją za swoją orkiestrę"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 18:20
"Skupione, pobladłe z emocji twarze muzyków i oczy wpatrzone w dyrygenta, wiedziały, że cała Polska słucha" - tak relacjonowano w  tygodniku "Antena" pierwszy koncert Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który odbył się 2 października 1935 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poulenc, Bowen, Glière. NOSPR i muzyka kompozytorów XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:07
W kolejnej odsłonie cyklu kameralnych koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia usłyszeliśmy kompozycje Francisa Poulenca, Yorka Bowena i Reinholda Glière'a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Coppey i Dumont uczczą 250. rocznicę urodzin Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 10:38
Koncertem kameralnym z towarzyszeniem francuskich muzyków - wiolonczelisty Marca Coppeya i pianisty Francois Dumonta - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach uczci w czwartek wieczorem 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NOSPR w Dwójce: Romberg, Runswick, Haydn & Broubeck

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 09:00
W kolejnej odsłonie cyklu kameralnych koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia słuchaliśmy m.in. Sonaty Es-dur Bernharda Romberga - niemieckiego wiolonczelisty i kompozytora. Jednego z najwybitniejszych wiolonczelistów swojej epoki, który razem z Beethovenem był uczniem Christiana Gottloba Neefe'a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokalno-symfoniczne wykonania kolęd

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 10:45
Świąteczne wydanie audycji "Kalambury z partytury". Krzysztof Herdzin zaprezentuje kolędy w wokalno-symfonicznym wydaniu.
rozwiń zwiń