X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kredyty dla firm

Małe firmy niechętnie sięgają po kredyty. Dlaczego?

6 na 10 firm z sektora małych i średnich finansuje swój rozwój ze środków własnych, a więc z zysków i oszczędności, czasem także rodzinnych. Z kredytu bankowego korzysta niewiele ponad 17 procent przedsiębiorstw, a są ich w tym sektorze prawie 2 miliony. Większość banków posiada oczywiście ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Problemem jest jednak jej dostępność - mówi Robert Barański z firmy E-faktor SA.
Zobacz więcej na temat:  firma Aleksandra Tycner kredyty dla firm

Firmy mają coraz mniej zagrożonych kredytów

Udział kredytów zagrożonych w portfelu kredytowym przedsiębiorstw zmniejszył się do 8,2 proc. na koniec 2017 r. wobec 9,2 proc. rok wcześniej – wynika z najnowszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego na temat sytuacji banków w 2017 r. Na koniec 2017 r. najniższą jakość przedstawiał portfel kredytów przedsiębiorstw z branży górnictwa i wydobycia oraz hoteli i gastronomii, w których udział kredytów zagrożonych przekraczał 20 proc.
Zobacz więcej na temat:  kredyty dla firm KNF finanse