X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Beniamin Netanjahu

Wyborcza gra o Dolinę Jordanu. "Histeryczny krok"

Tuż przed wyborami izraelski premier zapowiada aneksję Doliny Jordanu. – To zgrany wyborczy numer Benjamina Netanjahu. Podobnie zachował się kilka dni przed kwietniowymi wyborami, obiecując aneksję poszczególnych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu – mówi dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Izrael Beniamin Netanjahu Autonomia Palestyńska USA Włochy kiribati Dariusz Rosiak Donald Trump

Dr Ryszard Żółtaniecki: Izrael nie jest naszym sojusznikiem

- Mamy chyba najostrzejszy kryzys w naszej historii. Israel Katz jest ministrem spraw zagranicznych, jego słowa nie wymagają autoryzacji. To było stanowisko rządu, tym samym stanowisko państwa Izrael, które zdefiniowało się na pozycjach wrogich. Zostaliśmy nazwani wrogami, przyjęto jednoznacznie wrogą postawę, to nie jest nasz sojusznik - mówił o relacjach polsko-izraelskich dr Ryszard Żółtanicki.       
Zobacz więcej na temat:  Izrael stosunki polsko-żydowskie USA Beniamin Netanjahu Jerozolima Tel Awiw

Wymiana ognia między wojskiem irańskim i izraelskim

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek, że Iran, wystrzeliwując z terytorium Syrii rakiety wymierzone w izraelskie obiekty na Wzgórzach Golan, przekroczył „czerwoną linię”. Netanjahu podkreślił, że reakcja jego kraju była adekwatna. O tym czy na Bliskim Wschodzie wybuchnie nowa wojna mówił w audycji Świat W Powiększeniu Jarosław Kociszewski z Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Iran Bliski Wschód Izrael Beniamin Netanjahu Syria Władimir Putin

Jan Dziedziczak: Będziemy walczyć o dobre imię Polski

- Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się osiągnąć pełne porozumienie z Izraelem. Nasze kraje ze sobą współpracują. Polska jest najbliższym partnerem Izraela w Unii Europejskiej, w Europie – powiedział w audycji 24 Pytania wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak. Odniósł się także do zespołu powołanego przez stronę polską w celu prowadzenia dialogu ze stroną izraelską.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Unia Europejska Izrael Holokaust Beniamin Netanjahu Auschwitz POLSKA

Powinniśmy walczyć z pojęciem "polskie obozy śmierci”

- O ustawie o IPN mówi się, że ma przeciwdziałać określeniom „polskie obozy śmierci”, ale takie pojęcie absolutnie w niej nie pada. Prawo musi być ścisłe i precyzyjne. Ta ustawa jest nieostra – powiedział w audycji 24 Pytania był Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Odniósł się także do pomnika smoleńskiego, który powstaje na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska IPN Żydzi Izrael Borys Budka Beniamin Netanjahu Mateusz Morawiecki Holokaust

Nowelizacja ustawy o IPN: "To tylko pogrożenie palcem"

„Można sobie wyobrazić prace nad wspólnym stanowiskiem rządu Polski i Izraela ws. noweli ustawy o IPN, byłoby to dobre rozwiązanie” - oświadczył w radiowej Jedynce szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem konflikt wokół noweli o IPN to „incydent” wynikający w głównej mierze z nieporozumienia. O sporze wokół ustawy o IPN-ie mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej”) i Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN Tomasz Sakiewicz Holokaust Izrael Jacek Czaputowicz Stany Zjednoczone Beniamin Netanjahu

"Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust"

Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił w oświadczeniu, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne". Do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Niemiec odniósł się w audycji „Północ-Południe” dr Krzysztof Kawęcki, politolog z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Niemcy Berlin Beniamin Netanjahu Holokaust

"Ochrona dobrego imienia kraju, to interes każdego Polaka"

– Ochrona dobrego imienia Polski przed kłamstwami, to interes każdego Polaka (...) – komentował w Debacie Dnia Piotr Gociek, publicysta Do Rzeczy i radiowej Jedynki. W Polskim Radiu 24 o napięciach w relacjach polsko-izraelskich, po przegłosowaniu przez Sejm zmian dot. m.in. karania za przypisywanie państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką, mówił również Wojciech Szacki z Polityki Inisight.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael Beniamin Netanjahu Auschwitz II wojna światowa