Polskie Radio
Section05
Bitwa o Anglię

Aktor filmu "Dywizjon 303": zdobyłem cenne doświadczenie

– Grałem epizody w dokumentach fabularyzowanych i wojennych. Chodziłem cały czas na castingi i w końcu udało mi się wychodzić swoją rolę. Po trzech etapach naboru otrzymałem informację, że produkcja i reżyser zdecydowali się na moją kandydaturę. Byłem bardzo zaskoczony, ale również szczęśliwy – powiedział Aleksander Wróbel, odtwórca roli pilota kpt. Jana Daszewskiego w filmie "Dywizjon 303".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM lotnictwo II wojna światowa Bitwa o Anglię

Nie tylko Bitwa o Anglię. II wojna światowa w powietrzu

Tuż przed wybuchem wojny polskie lotnictwo wojskowe dysponowało sprzętem znacznie ustępującym jakością i osiągami sprzętowi niemieckiemu, poza samolotami bombowymi PZL-37 Łoś, które należały wówczas do najlepszych w świecie. - Upraszczanie, że wystarczyło kupić więcej samolotów, by wygrać wojnę obronną 1939 roku jest mocno niesprawiedliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, historyk i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa lotnictwo HISTORIA kampania wrześniowa Bitwa o Anglię fakty opinie ciekawostki Fakty wydarzenia opinie

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Premiera w piątek

Agnieszka i Bartosz Putkiewiczowie - rodzeństwo dźwiękowców uhonorowane wieloma nagrodami w kraju i za granicą, autorzy ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak "Powstanie Warszawskie", czy "Miasto 44" - byli goścmi audycji Rozmowa Kulturalna na antenie Polskiego Radia 24, w związku ze zbliżającą się premierą filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Bitwa o Anglię II wojna światowa