X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bośnia i Hercegowina

Pożary w Czarnogórze i Chorwacji. Podgorica apeluje o pomoc

Władze Czarnogóry zaapelowały o międzynarodową pomoc w gaszeniu pożarów, które szaleją wzdłuż wybrzeża adriatyckiego. - Nasze siły są niewystarczające do ugaszenia pożarów o takiej skali - powiedział Stevan Katić, przedstawiciel samorządu miasta Herceg Novi. Z wybrzeża Czarnogóry ewakuowano około 100 osób, w tym turystów. Pożary lasów odnotowano również w Chorwacji. Również Zagrzeb rozważa zwrócenie się po pomoc międzynarodową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czarnogóra pożar Bałkany Bośnia i Hercegowina

"Bałkany mają problem ze spełnieniem kryteriów akcesyjnych"

W Trieście rozpoczął się Szczyt Bałkanów Zachodnich. W spotkaniu biorą udział liderzy Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii i Serbii, a także prezydenci Francji, Niemiec, Włoch oraz przedstawiciele UE. Sytuację na Bałkanach w Polskim Radiu 24 komentował Marco Babić z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bałkany Unia Europejska Albania Bośnia i Hercegowina Czarnogóra Kosowo macedonia Serbia

Andrzej Duda w Słowenii. Rozmowy trzech prezydentów

Polska wspiera ambicje Bośni i Hercegowiny dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej, a także - gdyby były takie aspiracje - starania o członkostwo w NATO - powiedział prezydent Andrzej Duda w niedzielę w Słowenii, podczas spotkania na Zamku Strmol z prezydentem Borutem Pahorem oraz przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny Mladenem Ivaniciem.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Słowenia Bośnia i Hercegowina ŚWIAT

W Warszawie o rozszerzeniu UE. V4 mówi "tak"

We wtorek w Warszawie spotkali się ministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, państw Bałkanów Zachodnich i krajów sąsiedzkich. W Polsce pojawiła się również szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Rozmawiali m.in. o perspektywach rozszerzenia UE. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowała dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska grupa wyszehradzka Bałkany Grecja migracja imigranci w Europie Bliski Wschód POLSKA Czechy Węgry Słowacja Czarnogóra Serbia macedonia Albania Kosowo Bośnia i Hercegowina Komisja Europejska Ukraina Holandia