Polskie Radio
Section05
Dagestan

Antyizraelskie zamieszki na lotnisku w Rosji. Ekspert: Kreml będzie dławić takie zajścia

Kreml będzie dławić takie zajścia jak na lotnisku w Machaczkale, bo są one dla niego niekorzystne - uważa Janis Sarts, dyrektor Centrum Eksperckiego NATO ds. Komunikacji Strategicznej w Rydze. Odniósł się w ten sposób do zamieszek o wydźwięku antyizraelskim, do których doszło na lotnisku w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Kaukaz Północny Izrael Żydzi Dagestan zamieszki antysemityzm

Rosja: antyizraelskie zamieszki na lotnisku. Służby zatrzymały kilkadziesiąt osób

60 osób zostało zatrzymanych po zamieszkach na lotnisku w Machaczkale, głównym mieście Dagestanu - w większości muzułmańskiego regionu na rosyjskim Kaukazie Północnym - podała agencja Reuters. Zajścia o wydźwięku antyizraelskim wybuchły po pogłoskach o przylocie samolotu z Izraela.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja samolot Izrael Żydzi Dagestan Kaukaz Północny zamieszki przemoc antysemityzm policja islam

Dziennikarz oskarżony o współpracę z terrorystami. Rosyjska gazeta stanęła w obronie

Rosyjska "Nowaja Gazieta" włączyła się w akcję obrony praw dziennikarzy. Pretekstem do wspólnego wystąpienia kilku redakcji rosyjskich mediów niezależnych jest sytuacja, w jakiej znalazł się reporter dagestańskiej gazety "Czarnowik". Abdułmumin Gadżijew został oskarżony o współpracę z terrorystami, ponieważ przeprowadził wywiady z osobami, które są podejrzewane o terroryzm.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja dziennikarze media Dagestan terroryzm