Polskie Radio
Section05
Greta Thunberg

Finał Eurowizji. Zamieszki przed halą, była Greta Thunberg

Szwedzka policja starła się propalestyńskimi demonstrantami przed Malmö Arena, gdzie odbywał się finał Eurowizji. Wśród ponad stu osób biorących udział w proteście była obecna aktywistka Greta Thunberg. Świadkowie mówią o większej niż zwykle brutalności policji, która wciągała protestujących do pojazdów policyjnych i używała gazu łzawiącego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Eurowizja Szwecja Europa protest

Propalestyńskie wypowiedzi Grety Thunberg wywołały oburzenie. Media wróżą koniec jej kariery

We wtorek holenderski dziennik "De Telegraaf" zauważył, że aktywistka na rzecz ochrony klimatu Greta Thunberg "jest pod ostrzałem na całym świecie z powodu jej propalestyńskich wypowiedzi podczas marszu w Amsterdamie". Czy to koniec kariery "klimatycznej wagarowiczki"? - kąśliwie skomentowała największa gazeta Niderlandów.
Zobacz więcej na temat:  Palestyna ŚWIAT Izrael Bliski Wschód Holandia

"Jestem Greta". Dr Mazur: każdemu, kto ogląda ten film, zapalają się czerwone lampki

- Dla mnie, jako osoby, która stara się krytycznie patrzeć na rzeczywistość, ważne jest pytanie, skąd tak znakomita intuicja tego reżysera, żeby towarzyszyć tej nikomu nieznanej aktywistce w kolejnych krokach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Mazur (politolog i filozof z UJ).                     
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Jakub Moroz Polskie Radio 24 KULTURA FILM kino ekologia

19-latka z Niemiec podważa teorie klimatyczne. Antifa wysłała jej pogróżki

Kanał 19-letniej niemieckiej youtuberki Naomi Seibt nie należy do najczęściej subskrybowanych nad Renem. Mimo to pisze o niej z irytacją tygodnik "Der Spiegel" i dziennik "The Washington Post", a Antifa wysyła do dziewczyny pogróżki. Powód? Seibt nie podziela hipotezy o wpływie człowieka na zmiany klimatu.
Zobacz więcej na temat:  ochrona środowiska ekologia Niemcy Europa klimat środowisko youtube ŚWIAT