Polskie Radio
Section05
Indie

PR24 "Przekonywanie jest niezwykle istotne". Prof. Kleiber o spotkaniu Zełenski-Modi na marginesie G7

- Szczyt można odebrać z zadowoleniem  - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując spotkanie przywódców siedmiu najwyżej rozwiniętych demokracji świata i zaproszonych gości w Hiroszimie. Pytany o najważniejsze ustalenia, wskazał m.in. na spotkanie Wołodymyra Zełenskiego z premierem Indii Narendą Modim.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski Ukraina wojna na Ukrainie Indie Wołodymyr Zełenski ŚWIAT

Szczyt G7 w Hiroszimie. Wołodymyr Zełenski spotkał się z premierem Indii. Padła ważna deklaracja

W kuluarach odbywającego się w Hiroszimie szczytu G7 prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał z premierem Indii Narendrą Modim. Indie utrzymują poprawne relacje z Kremlem i dystansują się od otwartej krytyki rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Premier Modi zadeklarował jednak gotowość do podjęcia wszelkich działań na rzecz zakończenia wojny.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Wołodymyr Zełenski Indie wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja Kreml G7 Hiroszima Japonia ŚWIAT

PR24 Putin omija sankcje UE z pomocą Indii? Jakub Wiech: Rosjanie są zmuszeni sprzedawać ropę taniej

- Indie znalazły furtkę w postaci przerafinowania rosyjskiej ropy, skorzystały też ze znaczących rabatów. Rosjanie przez pewien czas byli zmuszeni do tego, by skorzystać z pośrednictwa gospodarki tego kraju, jako miejsca, gdzie trafia surowiec, którego Europejczycy nie chcieli. W ten sposób Indie stały się kluczowym importerem rosyjskiej ropy - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, redaktor naczelny portalu Energetyka24.com.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezpieczeństwo energetyczne paliwa Unia Europejska Rosja Europa ŚWIAT Jakub Wiech Indie sankcje Unii Europejskiej

Patrioci dzisiaj. Rozmowa z lekarką w Jeevodaya, ośrodku dla osób trędowatych w Indiach 

Choć od trzydziestu czterech lat mieszka w Indiach, Polskę ma w sercu. - Mój patriotyzm wyraża się w tym, że mogę teraz pomagać innym - tłumaczyła na antenie Polskiego Radia Dzieciom dr Helena Pyz, świecka misjonarka i lekarka w Jeevodaya. Jest to osoba, która polskie wartości przeniosła do Indii, gdzie zajmuje się osobami dotkniętymi trądem oraz ich rodzinami.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców zdrowie dziecka Indie

Force Citiline - indyjska propozycja SUV-a dla większej rodziny

Jeśli szukasz przestronnego samochodu dla swojej rodziny lub grupy znajomych, to Force Citiline może być interesującą opcją. Ten gigantyczny, indyjski SUV może pomieścić aż 10 osób, co czyni go jednym z największych samochodów na rynku.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 suv suva Indie india Azja mercedes

"Czyste powietrze" w Indiach - nie dla każdego

Indie od dawna borykają się z problemem smogu, powstają więc rozwiązania, które mają ułatwić funkcjonowanie w zanieczyszczonych miastach. Bogatsi Hindusi płacą za dostęp do czystego powietrza, korzystając ze specjalnych urządzeń. W gorszej sytuacji są uboższe warstwy społeczeństwa, których nie stać na technologiczne udogodnienia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński Weronika Puszkar Indie smog zanieczyszczenie powietrza zdrowie ludzie