Polskie Radio
Section05
Izrael

Wiceszef MSZ o warunkach rozmów z Izraelem: konieczna jest zmiana decyzji o popsuciu stosunków z Polską

- Jesteśmy gotowi, żeby rozmawiać z Izraelem, ale do tego niezbędna jest zmiana decyzji politycznej, która najwyraźniej została podjęta w tym kraju, żeby zepsuć stosunki z Polską - mówił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując reakcję Izraela na nowelizację polskiego Kpa.
Zobacz więcej na temat:  Izrael dyplomacja Polityka zagraniczna Polski historia Polski MSZ Paweł Jabłoński POLSKA polityka

"Wyraz bardzo mocnej niechęci do narodu polskiego". Prof. Musiał o słowach Lapida

- Poważny polityk z pierwszych stron gazet kłamie, a to z kolei świadczy także o jego złej woli - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, polski i niemiecki historyk specjalizujący się w badaniu dziejów Niemiec, Polski i Rosji w XX wieku, zwłaszcza w okresie II wojny światowej i w latach międzywojennych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 stosunki polsko-żydowskie ustawa Andrzej Duda dzika reprywatyzacja Izrael

Izrael od września szczepi się trzecią dawką. Preparat może otrzymać każdy

Izraelskie ministerstwo zdrowia zamierza zatwierdzić podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 wszystkim powyżej 12. roku życia - poinformował w środę wieczorem kanał 12. telewizji. Dotychczas w Izraelu przypominającą dawkę otrzymało 12 proc. mieszkańców w wieku 40 lat i więcej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Izrael szczepionka szczepienia COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia

Paweł Jabłoński: jesteśmy gotowi, by powrócić do normalnego dialogu z Izraelem

Jesteśmy gotowi, by powrócić do normalnego dialogu z Izraelem, jeśli ten kraj wycofa się z agresywnej wobec Polski polityki - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Odnosząc się do sytuacji w Afganistanie, przyznał że "to może być moment definiujący na kilka lat do przodu politykę międzynarodową USA".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izrael Afganistan Marek Magierowski

Izraelski dziennik: Lapid niszczy relacje z Polską, aby przypodobać się Europie Zachodniej

Próbując zdobyć sympatię Europy Zachodniej, która niechętnie odnosi się do rządzącego Polską Prawa i Sprawiedliwości, minister spraw zagranicznych Jair Lapid wywołał kryzys w relacjach z kluczowym państwem Unii Europejskiej, które mogło być ważnym sojusznikiem Izraela - komentuje izraelski dziennik "Israel Hajom".
Zobacz więcej na temat:  Izrael POLSKA Bliski Wschód ŚWIAT Europa stosunki polsko-żydowskie