Polskie Radio
Section05

Komisja Europejska

Jacek Saryusz-Wolski o nowej KE: to chyba nie jest nowa jakość

Przyszła szefowa KE Ursula von der Leyen przedstawiła kandydatów na komisarzy z przypisanymi do nich zadaniami, wskazując na klimat, gospodarkę i digitalizację jako najważniejsze obszary działalności w kolejnych 5 latach. - To jest komisja, które chce wyglądać na nową jakość, ale chyba nową jakością nie jest - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Janusz Wojciechowski ŚWIAT

Czy OLAF wpłynie na skład KE? Oceny europosłów

Postępowanie prowadzone przez OLAF w sprawie Janusza Wojciechowskiego nie zaszkodzi składowi Komisji Europejskiej jako całości – przekonywali w radiowej Trójce europosłowie Beata Kempa i Andrzej Halicki. – Gremialnie ta drużyna zostanie przyjęta – przekonywała Beata Kempa. – Pytanie, czy poszczególni kandydaci znajdą akceptację europarlamentu – zaznaczał Andrzej Halicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz polityka Beata Kempa Andrzej Halicki Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Janusz Wojciechowski

Komentarz Dnia: Kidawa-Błońska przeciwko reparacjom, Greenpeace, Komisja Europejska

O Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która powiedziała, że Koalicja Obywatelska - jeśli przejmie władzę - nie będzie ubiegać się o reparacje wojenne od Niemiec, a także o Greenpeace, który zablokował wpłynięcie do gdańskiego portu statku transportującego węgiel z Mozambiku i interwencji Straży Granicznej oraz o nowym składzie Komisji Europejskiej, który ogłosiła Ursula von der Leyen rozmawiali: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Marek Król ("Sieci"). 
Zobacz więcej na temat:  Marek Król reparacje wojenne Małgorzata Kidawa-Błońska Greenpeace Ursula von der Leyen Nasz komentarz