Polskie Radio
Section05
Komitet Obrony Demokracji

"Kijowski był skazany na szybką polityczną śmierć"

Dotychczasowy przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski zrezygnował z kandydowania na lidera KOD. Jak wyjaśnił, jego decyzja motywowana jest przyjęciem przez Stowarzyszenie KOD nieprawdziwego - jego zdaniem - sprawozdania finansowego. Nowym przewodniczącym KOD-u został Krzysztof Łoziński. Dominik Zdort i Marek Zając, rozmawiali o przyszłości KOD-u, Mateusza Kijowskiego oraz charyzmie polskiej klasy politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Kijowski Komitet Obrony Demokracji

"O Mateuszu Kijowskim będzie można jeszcze usłyszeć"

Krzysztof Łoziński został nowym liderem Komitetu Obrony Demokracji. Dotychczasowy przewodniczący - Mateusz Kijowski - zrezygnował z kandydowania na lidera stowarzyszenia. O tym, czy wraz ze zniknięciem ze sceny politycznej Mateusza Kijowskiego zamknął się pewien rozdział w KOD, rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Pałka (Rebelya) i publicystka Katarzyna Kozłowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Mateusz Kijowski Komitet Obrony Demokracji PiS Gazeta Wyborcza

Wróżenie z Faktów. "Myślę, że jesteśmy świadkami końca KOD"

– Myślę, że jesteśmy świadkami końca KOD – powiedział Piotr Pałka z serwisu rebelya.pl i TVP Info. Odniósł się w ten sposób do bieżącej sytuacji w stowarzyszeniu i rezygnacji Mateusza Kijowskiego z ubiegania się o stanowisko szefa ruchu. W audycji "Wróżenie z Faktów" sprawę skomentowała także Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komitet Obrony Demokracji KOD Mateusz Kijowski Łukasz Warzecha Eliza Olczyk

Marsz Wolności. "Symboliczne zakończenie ery KOD"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna rozpoczynając "Marsz Wolności" przekonywał, że wolność i demokracja są w Polsce zagrożone. Sobotni marsz antyrządowy komentowali w Gorącym Temacie Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna), Łukasz Adamski (portal wPolityce.pl), Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) i Andrzej Gil (politolog).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Warszawa Nowoczesna PSL Związek Nauczycielstwa Polskiego Grzegorz Schetyna Komitet Obrony Demokracji

"Nowoczesna nie płaciła za wejście na scenę KOD"

- Z tego co mi wiadomo nie doszło do spotkania liderów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ws. omówienia wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 zastępca sekretarza generalnego Nowoczesnej Sławomir Potapowicz. Gość odniósł się w ten sposób do relacji Nowoczesnej i PO. Skomentował także artykułu Onetu, w którym dziennikarze pisali o ugrupowaniach, które miały płacić Mateuszowi Kijowskiemu za udział we wspólnych manifestacjach.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski

#spozaSejmu. Czarzasty: to SLD dało Polsce konstytucję

- SLD zawsze będzie chciało współpracować ze wszystkimi strukturami lewicowymi w Polsce. To nie znaczy, że będzie wspólna lista, ani że będziemy podpisywali jakieś koalicje, ale znaczy, że mamy 90 proc. naszego programu po prostu wspólnego - mówił w wywiadzie dla PolskieRadio.pl Włodzimierz Czarzasty, szef SLD. 
Zobacz więcej na temat:  #spozaSejmu Włodzimierz Czarzasty SLD Komitet Obrony Demokracji Prawo i Sprawiedliwość NASZ WYWIAD