Polskie Radio
Section05
Komitet Obrony Demokracji

Marsz Wolności. "Siłą Platformy Obywatelskiej jest trwanie”

W Warszawie z  Ronda de Gaulle'a ruszył marsz organizowany przez Platformę Obywatelską, Nowoczesnej i Komitet Obrony Demokracji. Jak informują organizatorzy, "maszerują, żeby wyrazić nasz sprzeciw wobec niszczenia Polski przez PiS". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Mirosław Skowron z Super Experessu, Marcin Makowski (Do Rzeczy) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Nowoczesna Komitet Obrony Demokracji Warszawa

"Marsze Pamięci skończą się, ale nasza misja będzie trwać"

Marsze Pamięci wkrótce się skończą, ale nasza misja będzie trwać dalej - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim podczas obchodów 92. miesięcznicy smoleńskiej. Zapowiedział też, że za kilka miesięcy opublikowany zostanie raport komisji smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość miesięcznica katastrofy smoleńskiej Warszawa Komitet Obrony Demokracji obywatele RP

Piotr Duda: Działania KOD to prowokacja

– To ordynarna prowokacja – tak działania Komitetu Obrony Demokracji ws. upamiętnienia 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”. KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować uroczystości. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Duda Komitet Obrony Demokracji Solidarność sierpień 80 Gdańsk

Awantura w KOD. "Frakcja Kijowskiego" odchodzi

Część działaczy KOD z Mazowsza, skupiona wokół Mateusza Kijowskiego, odchodzi ze Stowarzyszenia i zakłada własną organizację. "Szanowni, dzisiejszy dzień jest naszym ostatnim dniem w Stowarzyszeniu KOD. Niniejszym składamy rezygnację z wszelkich funkcji oraz z członkostwa w Stowarzyszeniu" - napisali w oświadczeniu założyciele "ODnowy", bo tak nazywa się ruch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komitet Obrony Demokracji Mateusz Kijowski Krzysztof Łoziński

"Przemoc jest nierozerwalnie związana z polityką"

 - Jest pewną tradycją wychodzenie na ulice ludzi, którzy nie zgadzają się z daną linią polityczną, z pewnymi decyzjami. Dużo gorszym zjawiskiem niż wzywanie do manifestacji jest budowanie strachu i lęku przed obcymi i podsycanie ksenofobii – powiedziała w Debacie Poranka publicystka Katarzyna Kozłowska. Odniosła się w ten sposób m.in. do zdjęcia, na którym członkowie Młodzieży Wszechpolskiej biją uczestnika manifestacji. O zjawisku przemocy w kontekście polityki mówił także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Komitet Obrony Demokracji Młodzież Wszechpolska przemoc polityka