Polskie Radio
Section05
Robert Winnicki

Robert Winnicki w szpitalu. "Rezygnuję z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji"

"Szanowni Państwo, żyję i pożyć jeszcze trochę planuję, ale żeby tak się stało muszę radykalnie zwolnić obroty w najbliższej przyszłości. Z pewnością będę tu zaglądał trochę rzadziej. Dziękuję za wszystkie wyrazy życzliwości, wsparcia i modlitwy" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji Robert Winnicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Winnicki polityka Konfederacja zdrowie

Spór o Marsz Niepodległości. Bąkiewicz: propaganda Goebbelsa oraz ta Winnickiego i Bosaka mają ze sobą wiele wspólnego

- Chodzi o to, czym ma być Marsz Niepodległości? Czy ma być ideą jednoczącą Polaków, czy marszem Konfederacji lub Ruchu Narodowego? Politycy chcą to wykorzystać. Moim zdaniem Marsz Niepodległości powinien pozostać oddolną inicjatywą łączącą Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Krzysztof Bosak Robert Winnicki POLSKA

Winnicki i Braun z interwencją w MZ. Rzecznik resortu: zachowali się skandalicznie

Posłowie Konfederacji Robert Winnicki i Grzegorz Braun podczas interwencji poselskiej w Ministerstwie Zdrowia zachowali się skandalicznie - oświadczył rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek do marszałek Sejmu skierowane zostanie pismo w sprawie ich zachowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Zdrowia Robert Winnicki Grzegorz Braun Wojciech Andrusiewicz

"Posłowie KO i Lewicy urządzili histerię". Winnicki o debacie o stanie wyjątkowym

- W Afryce mamy eksplozję demograficzną, w Azji mamy wiele państw z wysokim przyrostem demograficznym, ale niekoniecznie równie szybkim wzrostem ekonomicznym. Będą dziesiątki tysięcy ludzi na świecie, którzy będą chcieli poprawić swój los dostając się do względnie zamożnej Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Robert Winnicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Robert Winnicki polityka Konfederacja imigranci w Europie Białoruś

"Jedyne racjonalne stanowisko to zignorować ten wyrok". Robert Winnicki o decyzji TSUE ws. kopalni Turów

– Jedyne racjonalne stanowisko to zignorować decyzję TSUE, tak jak wiele innych krajów UE robiło to w przeszłości. Fakt, że polska gospodarka rośnie, nie jest efektem pieniędzy UE – powiedział Robert Winnicki w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Graczak POLSKA polityka Konfederacja Robert Winnicki Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

"To działanie przeciw obywatelom". Winnicki o obostrzeniach dla niezaszczepionych

My dzisiaj, jeśli chodzi o te półtora roku pandemii COVID-19, naprawdę jeszcze mnóstwa rzeczy nie wiemy. Nie są zbadane do końca skutki tych szczepień: krótkofalowe, długofalowe. (...) Dlatego ludzie mają prawo mieć swoje obawy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Robert Winnicki, odnosząc się do pomysłu restrykcji i ograniczeń dla osób niezaszczepionych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Winnicki Adrian Klarenbach POLSKA społeczeństwo zdrowie szczepienia szczepionka pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce

Stolica jest dla "lewaków"? Winnicki: pod rządami Trzaskowskiego nie ma Warszawy dla wszystkich

- Pod rządami Rafała Trzaskowskiego nie ma Warszawy dla wszystkich, jest dla lewaków - podkreślił poseł Konfederacji Robert Winnicki. Jak dodał, jego ugrupowanie domaga się, by wojewoda mazowiecki uchylił uchwałę Rady Warszawy o zakazie ruchu ciężarówek z plakatami antyaborcyjnymi w mieście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa polityka Rafał Trzaskowski Robert Winnicki

Głosowanie ws. nowelizacji k.p.a. Winnicki tłumaczy postawę posłów Konfederacji: nastąpiła pomyłka

W czwartek posłowie Konfederacji nie poparli jednogłośnie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Postawa parlamentarzystów, którzy wcześniej aktywnie protestowali przeciw tzw. ustawie 447, wzbudziła konsternację polityków. "Nastąpiła pomyłka. Przepraszamy" - wyjaśnił na Twitterze Robert Winnicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izrael Robert Winnicki Konfederacja Sejm

Winnicki: krytycznie oceniamy NFZ i jego pracę

- System, w którym państwo centralnie zarządza wszystkim, przy takiej złożoności systemu ochrony zdrowia i tak potężnych jego kosztach, jest niemożliwy do utrzymania - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł konfederacji Robert Winnicki. - Bardzo krytycznie oceniamy NFZ i jego działalność. Uważamy, że gdyby pomiędzy ubezpieczycielami była rywalizacja na usługi, to wielu absurdów moglibyśmy uniknąć - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Robert Winnicki COVID-19 pandemia epidemia służba zdrowia

Winnicki: nie zamykajmy całych sektorów gospodarki, stosujmy środki bezpieczeństwa

- Warto przyjrzeć się na przykład obrazkom ze szwajcarskich stoków: ludzie są rozsadzeni rzadziej, są zachowywane wszystkie podstawowe środki higieniczne. Również w Szwecji przyjęto taki model, że zachowuje się określone środki bezpieczeństwa, ale nie zamyka się całych sektorów gospodarki. Moim zdaniem to jest właściwe podejście - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Robert Winnicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Winnicki Konfederacja Koronawirus w Polsce choroby zakaźne lockdown

W Etiopii rozstrzelano setki chrześcijan. Poseł Lewicy obwinia za to Kościół

- Relatywizowanie ludobójstwa jest odrażające, zgłaszam to do Komisji Etyki Poselskiej i do prokuratury - poinformował poseł Konfederacji Robert Winnicki odnosząc się do opinii posłanki Lewicy Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej ws. publikacji Vatican News o zamordowaniu chrześcijan w Etiopii. Poseł Prokop-Paczkowska za pośrednictwem Twittera przeprosiła za swój wpis. - Zdaję sobie sprawę, że było to przekroczenie granicy - oświadczyła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Winnicki polityka Sejm parlament w Polsce

Winnicki o budżecie UE: zgodzono się na większą koncentrację władzy w Brukseli

- W lipcu premier nie tylko zgodził się na tzw. mechanizm praworządności, czyli tak naprawdę arbitralną ocenę tego, jak w danym państwie kształtowane jest prawodawstwo. Zgodził się też, czy wręcz sam postulował, żeby nakładać nowe, tym razem unijne, podatki i żeby wspólnie Unia zaciągała dług - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Winnicki z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Piotr Nisztor Robert Winnicki Konfederacja budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze unijne Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

"Prowokacyjna postawa policji i działania tzw. Antify". Rzecznik Marszu Niepodległości o zamieszkach

Rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita uważa, że na zamieszki podczas Marszu Niepodległości złożyła się prowokacyjna postawa policji oraz działania zamaskowanych aktywistów tzw. Antify. Wiceprezes stowarzyszenia Witold Tumanowicz podkreślił, że potępia wszelkie akty wandalizmu.
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości POLSKA Robert Winnicki Ruch Narodowy Warszawa