Polskie Radio
Section05
AstraZeneca

Pozew KE przeciwko AstraZenece ws. nieterminowych dostaw. Znamy decyzję sądu

Brukselski sąd nakazał AstraZenece dostarczyć unijnym krajom zaległe szczepionki, jednak w mniejszej liczbie niż domagała się Komisja Europejska. KE zdecydowała się na batalię prawną ze szwedzko-brytyjskim koncernem w związku z nieterminowymi dostawami i złamaniem umowy. Po ogłoszeniu decyzji obie strony ogłosiły zwycięstwo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska AstraZeneca Beata Płomecka szczepionka szczepienia

Wycofanie szczepionek AstraZeneca? Kuczmierowski: to fake news

- Można się normalnie zapisać również na szczepienia AstraZenecą, ponieważ te szczepionki są w dyspozycji punktów szczepień w całej Polsce. W żadnym stopniu drugie dawki też nie są zagrożone - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo zdrowie szczepienia szczepionka AstraZeneca Aleksander Ziemiańczyk Koronawirus w Polsce COVID-19

"Takie pomysły nie są nawet rozważane". RARS o rzekomym wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneki

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dementuje informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Takie pomysły nie są nawet rozważane – podkreśliła Agencja w komunikacie. Z powodu problemów z dostawami szczepionek AstraZeneca zdecydowano o priorytecie szczepień drugą dawką – dodano.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie AstraZeneca POLSKA społeczeństwo

Koronawirus w Polsce. Blisko 5,6 mln osób jest w pełni zaszczepionych na COVID-19

W Polsce wykonano dotąd ponad 17,9 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest prawie 5,6 mln osób. Z uwagi na brak dostaw w tym tygodniu - z winy producenta - preparatów AstraZeneki zmienią się terminy podawania zastrzyków lub szczepionki będą przesuwane między punktami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia AstraZeneca Michał Dworczyk Waldemar Kraska Pfizer Moderna

Jak przyspieszyć termin drugiej dawki szczepienia? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

- Osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, chcące skrócić odstęp dzielący je do dawki drugiej, powinny kontaktować się z punktem szczepień, w którym dostały pierwszy zastrzyk - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 Moderna Pfizer AstraZeneca szczepienia Michał Dworczyk

60 mln dawek do rozdysponowania. USA zamierzają wyeksportować preparat AstraZeneki

Stany Zjednoczone zamierzają wyeksportować w najbliższych miesiącach do innych krajów 60 mln dawek szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19, która w USA nie została jeszcze dopuszczona do użytku - zakomunikował w poniedziałek Biały Dom. Nie sprecyzowano, do których krajów miałyby trafić te dawki.
Zobacz więcej na temat:  pandemia ŚWIAT COVID-19 szczepionka szczepienia koronawirus AstraZeneca USA Ameryka Północna