X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marian Krzaklewski

Były szef NSZZ Solidarność przechodzi na emeryturę

Były przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Marian Krzaklewski przeszedł na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę przekazał we wtorek obecny szef związku, Piotr Duda. Krzaklewski to jednak nie tylko działacz związkowy. W drugiej połowie lat 90. Był liderem koalicji ugrupowań prawicowych Akcja Wyborcza Solidarność, a w roku 2000 kandydował na urząd prezydenta.  
Zobacz więcej na temat:  aws polityka Marian Krzaklewski Sejm wybory w Polsce Gdańsk Solidarność

"Obecną konstytucję można nazwać postkomunistyczną"

Obowiązującą konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński uważa, że konstytucja nie jest "kamieniem grobowym" zamykającym dyskusję. Według marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, nadszedł czas na refleksję nad konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konstytucja Jarosław Kaczyński Sejm konferencja Marian Krzaklewski Stanisław Karczewski

”Tak mi dopomóż Bóg” tylko przed krzyżem

Mija 15 lat od akcji dwóch posłów AWS, którzy zawiesili w nocy krzyż w sali plenarnej Sejmu. - Jak można składać ślubowanie poselskie, wypowiadając słowa ”Tak mi dopomóż Bóg”, gdy nie ma tego znaku, który we wszystkich miejscach publicznych jest obecny i towarzyszy nam od ponad tysiąca lat - mówił wtedy przewodniczący AWS, Marian Krzaklewski.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Miller Maciej Płażyński Marian Krzaklewski POLSKA Solidarność Jerzy Popiełuszko Sojusz Lewicy Demokratycznej