Polskie Radio
Section05
PGNiG

Kontrakt jamalski wygasa z końcem roku. Naimski: po jego zakończeniu nie będziemy kupować gazu z Rosji

- Po zakończeniu kontraktu jamalskiego z końcem 2022 r., nie będziemy więcej kupować gazu z Rosji - zadeklarował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Jak ocenił, obecne, bardzo wysokie ceny europejskie zostaną ustabilizowane, bo wszyscy odbiorcy w Europie starają się uruchomić inne dostawy niż rosyjskie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny Jamal PGNiG Piotr Naimski energetyka bezpieczeństwo energetyczne import Rosja

Orlen przejmie PGNiG. Wicepremier i prezes UOKiK wyjaśniają warunki transakcji

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie PGNiG przez Orlen, zastrzegając jednak, że warunkiem jest sprzedaż należącej do PGNiG firmy Gas Storage Poland, zajmującej się magazynowaniem gazu. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny oraz wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewniają, że sprzedaż spółki nie zagrozi bezpieczeństwu energetycznemu Polski.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Orlen PGNiG GOSPODARKA Jacek Sasin UOKiK POLSKA

ENERGETYKA Jest zgoda na przejęcie PGNiG przez Orlen. Obajtek: połączenie to gwarancja bezpieczeństwa energetycznego

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał warunkową zgodę na przejęcie PGNiG przez PKN Orlen. To kolejny istotny krok na drodze do powstania jednego, silnego koncernu multienergetycznego, który zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne nie tylko Polski, ale całego regionu - ocenił prezes Orlenu Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  Orlen PGNiG lotos GOSPODARKA UOKiK POLSKA Daniel Obajtek

PGNiG ze swoją fundacją przekażą 2 mln zł na pomoc uchodźcom. To nie jedyna pomoc dla obywateli Ukrainy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przekażą 2 mln zł na pomoc obywatelom Ukrainy. Wcześniej spółka we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego zorganizowała wsparcie dla punktów recepcyjnych działających przy polsko-ukraińskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGNiG Ukraina pomoc uchodźcy wojna 2022 społeczeństwo POLSKA

Апелляционный суд в Стокгольме отклонил жалобу «Газпрома» на PGNiG

Спустя почти семь лет после того, как PGNiG начала арбитражное разбирательство против «Газпрома», сделан значительный шаг к окончательному закрытию этого дела.
Zobacz więcej na temat:  Экономика Польши Газпром Энергетическая независимость Польши PGNiG

"W Polsce nie zabraknie gazu". Prezes PGNiG nt. dostaw w związku z wojną na Ukrainie

- Konsekwentnie od co najmniej kilku lat przygotowujemy się do zdywersyfikowania dostaw paliwa do Polski. Wskutek podjętych działań i decyzji, z końcem tego roku będziemy całkowicie uniezależnieni od dostaw gazu z kierunku wschodniego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Majewski. Prezes PGNiG zapewnia, że w Polsce nie zabraknie gazu, mimo wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  PGNiG ropa naftowa gaz ziemny Jedynka Ukraina Małgorzata Raczyńska-Weinsberg