Polskie Radio
Section05
zmiana czasu

Czas: jak sobie z nim poradzić, jak wykorzystywać go dobrze i efektywnie?

W nocy z soboty na niedzielę po raz kolejny zmieniamy czas z letniego na zimowy. Wiele osób cieszy się, że będzie mogło przy tej okazji spać godzinę dłużej. Ale czy w ogóle potrafimy wykorzystać swój czas, umiemy nim odpowiednio gospodarować? A może powinniśmy sobie pozwolić na "marnowanie czasu"?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA czas czas wolny czas pracy zmiana czasu stres praca Piotr Firan Trójka

Zmiana czasu. Dlaczego pociągi stoją godzinę na stacjach?

Już w ten weekend zmienimy czas na zimowy i przesuniemy wskazówki z godziny 3.00 na 2.00. - Szczególnie powinni o tym pamiętać ci, którzy planują podróż pociągiem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity. Dlaczego z soboty na niedzielę pociągi będą stać przez godzinę na stacjach?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zmiana czasu intercity PKP Intercity PKP Weronika Puszkar Cezary Nowak Adam Hrynkiewicz

Zegary, pieniądze i władza. Skąd wzięła się zmiana czasu?

W ostatnią niedzielę marca znów rozpoczął się czas letni. Przestawiliśmy zegarki o jedną godzinę do przodu, w związku z czym pospaliśmy krócej. Odzyskamy ją jesienią, kiedy z kolei w nocy dodadzą nam jedną godzinę snu. Ale kto ją odda? I kto wymyślił, żeby ją zabrać?
Zobacz więcej na temat:  czas zmiana czasu kalendarz HISTORIA historia Polski PRL I wojna światowa II wojna światowa Rosja Niemcy USA Unia Europejska zegar zegary zegarek

Zmiana czasu na kolei. PKP Intercity: w nocy z soboty na niedzielę około godzinny postój na najbliższej stacji

13 pociągów PKP Intercity kursujących w nocy z soboty na niedzielę zatrzyma się na około godzinny postój na najbliższej stacji przed wyruszeniem w dalszą trasę - poinformowała spółka. Przewoźnik zapowiada też dodatkowe miejsca w pociągach na Wszystkich Świętych.
Zobacz więcej na temat:  zmiana czasu kolej pociągi GOSPODARKA transport społeczeństwo POLSKA infrastruktura