Polskie Radio
Section05
PKP

Wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Sprawdź, co się zmieni

Podróżni korzystający z połączeń kolejowych muszą przygotować się na bardzo duże zmiany. W najbliższy weekend, w nocy z soboty na niedzielę w życie wejdzie wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Oznacza to, że zmienią się godziny niektórych połączeń. Pasażerowie muszą też uważać na utrudnienia związane z pracami remontowymi. Co więcej niektóre połączenia zostaną zawieszone, a inne mogą zostać poprowadzone objazdami.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej POLSKA GOSPODARKA podróże PKP społeczeństwo

PKP PLK: mniej wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w minionym roku

O kilkanaście procent zmniejszyła się liczba wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych w 2020 roku. Raport w tej sprawie przedstawił zarządca sieci – PKP Polskie Linie Kolejowe. Wynika z niego, że zeszły rok był najbezpieczniejszy w historii. Z jednej strony wpłynęła na to pandemia i nieco mniejsze natężenie ruchu. Z drugiej strony PKP PLK cały czas inwestuje w poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura bezpieczeństwo POLSKA GOSPODARKA kolej PKP

Rok 2020 na torach. Co zmienił w planach PKP ?

Rok 2020 miał być czasem kolejnych wzrostów dla przewoźników kolejowych. Z prognoz i wcześniejszych statystyk wynikało, że pasażerowie po wielu latach regresu, znów coraz chętniej chcą korzystać z przewozów kolejowych. W tym celu kupiono nowe wagony, zmodernizowano szlaki i dworce. Niestety plany te pokrzyżowała pandemia choroby COVID – 19. Ale na szczęście nie spowolniła inwestycji kolejowych.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje PKP kolejnictwo transport GOSPODARKA

PKP Intercity inwestuje w tabor. Spółka kupiła 30 nowoczesnych lokomotyw

PKP Intercity zaprezentowała ostatnią z trzydziestu lokomotyw odebranych od firmy Newag. Lokomotywa została oklejona hasłami zachęcającymi do kupowania polskich produktów. Początkowo państwowy przewoźnik zamówił 20 lokomotyw typu Griffin. We wrześniu zeszłego roku firma rozszerzyła jednak zamówienie o kolejnych 10 maszyn tego typu. Lokomotywę powitano dziś na dworcu Warszawa-Wschodnia.
Zobacz więcej na temat:  PKP PKP Intercity kolej GOSPODARKA transport pociągi