Polskie Radio
Section05
Polski Instytut Sztuki Filmowej

Minister kultury odwołał szefową PISF Magdalenę Srokę

Minister kultury odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Jak podano na stronie resortu, przyczyną odwołania dyrektor PISF z pełnionej funkcji jest naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Instytut Sztuki Filmowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

Wiceminister kultury zapowiada odwołanie szefowej PISF

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski zapowiedział, że Magdalena Sroka zostanie odwołana ze stanowiska dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdyż naraziła na szwank dobre imię tej instytucji. Chodzi o podpisany przez Magdalenę Srokę list, wysłany do amerykańskiego lobbysty, prawnika i byłego senatora, w którym ostrzegano między innymi przed powrotem cenzury w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Instytut Sztuki Filmowej

67. Berlinale. Renesans polskiego kina

W Berlinie rozpoczął się 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. O nagrodę w konkursie głównym walczy "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. – To jest sytuacja bez precedensu, a obecność tam jest niezwykle prestiżowa. Pokazuje, że istnieje zainteresowanie polskim kinem - mówiła w audycji Trendy Kultury Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Berlin festiwal filmowy Agnieszka Holland Joanna Sławińska film polski kino Berlinale Polski Instytut Sztuki Filmowej

Zofia Wichłacz. Wschodząca gwiazda europejskiego kina

21-letnia aktorka zdobyła na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalm Filmowym w Berlinie nagrodę, przyznawaną młodym i utalentowanym aktorom europejskim. Została wyróżniona satuetką European Shooting Stars 2017 - Definicją tej nagrody jest wybór dziesięciorga aktorów z Europy, takich, którzy mają wielki potencjał - z dumą informowała Zofia Wichłacz. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino aktor FILM Zofia Wichłacz Andrzej Wajda Polski Instytut Sztuki Filmowej