Polskie Radio
Section05
RPO

"Ma reprezentować Polaków, a nie żadną formację polityczną". Waldemar Andzel o RPO

- Pokładamy nadzieję, że po wyborze na RPO prof. Marcin Wiącek będzie reprezentować wszystkich obywateli - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel, poseł PiS, członek doradców politycznych przy premierze RP i szef sejmowej komisji służb specjalnych. - Ma reprezentować Polaków, a nie żadną formację polityczną - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Magdalena Ogórek Adam Bodnar

Iwona Arent: to już szósta próba, czas najwyższy wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich

- Czas najwyższy wybrać osobę, która będzie pełniła ten urząd. Marcin Wiącek nie jest osobą kontrowersyjną. Mam nadzieję, że - jeśli uda się zbudować większość wokół tej kandydatury - będzie pamiętał o wszystkich grupach społecznych, że będzie ponad podziałami - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

"Zbieramy podpisy pod ponowną kandydaturą prof. Wiącka". Poseł PSL o wyborze RPO

Opozycja może znów zgłosić kandydaturę prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. - Ze wstępnych rozmów wynika, że jest taka wola, żeby ponowne zgłoszenie zostało dokonane również przez posłów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Krzysztof Paszyk. Zgodnie z decyzją marszałek Sejmu Elżbiety Witek kolejny termin na zgłaszanie kandydatów na RPO minie 2 lipca. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm Senat

"Trzeba spróbować raz jeszcze". Anna Kwiecień o wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich

- Uważam, że jeszcze raz powinniśmy spróbować wybrać RPO. Szkoda, że to tej pory nie wybraliśmy, myślę, dwóch kandydatów - zarówno pani Staroń, jak i pana Wróblewskiego, który niestety przepadł jednym głosem. Zarówno pani senator, jak i pan poseł byliby znakomitymi Rzecznikami Praw Obywatelskich - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień z PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Dariusz Wieczorek z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja koalicja obywatelska lewica RPO Sejm Senat Rzecznik Praw Obywatelskich polityka

"Aby wyjść z pata, należałoby zmienić ustawę". Mosiński o sytuacji ws. wyboru RPO

- Zderzanie się z większością senacką nie ma sensu, trudno jest o konsensus, gdy mamy do czynienia z frontem anty-PiS. Brakuje merytorycznej dyskusji. Trudno jest dyskutować z kimś, kto każdego kandydata postrzega przez pryzmat polityki - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. Senat nie zatwierdził ostatnio wyboru senator Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 RPO Rzecznik Praw Obywatelskich polityka

FELIETON Prawa człowieka według Senatu. Felieton Miłosza Manasterskiego

Rzecznik Praw Obywatelskich to nie żaden atlas dźwigający na swoich barkach polską demokrację, tylko szef potężnego urzędu, który cztery lata temu zatrudniał blisko 300 osób. Jeśli Lidia Staroń mogła pomóc tysiącom Polaków mając do dyspozycji dwoje pracowników biura i kilku wolontariuszy, to po co wydajemy ponad 50 milionów na urząd, który nie wiadomo czym się zajmuje?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat RPO Rzecznik Praw Obywatelskich felieton miłosz manasterski