Polskie Radio
Section05
Ryanair

Alarm bombowy w samolocie z Katowic do Aten. Maszyna lądowała w asyście myśliwców

Samolot linii Ryanair lecący z Katowic do Aten, w którym zgłoszono alarm bombowy, wylądował bezpiecznie w greckiej stolicy w asyście greckich myśliwców. Wcześniej pilot poinformował o zagrożeniu bombowym - przekazała agencja dpa. Na pokładzie samolotu znajdowało się około 190 osób. Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że alarm był fałszywy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Grecja samoloty alarm bombowy

Strajk przewoźników w Belgii. Masz opóźniony albo odwołany lot? Należy Ci się odszkodowanie

Belgijska organizacja konsumencka Test-Achats/Test-Aankoop przypomina, że za opóźniony, bądź odwołany lot należy się pasażerom odszkodowanie. Strajki kilku przewoźników doprowadziły ostatnio do problemów z lotami. Nie wszyscy informują klientów o przysługującym ich prawach, bądź umożliwiają uzyskanie rekompensaty. Dotyczy to przede wszystkim tanich linii Ryanair.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia lotnictwo strajki samolot przewoźnik

Piloci Ryanaira w Belgii kontynuują swój protest. Dotychczas odwołano blisko 80 lotów

Weekendowy strajk pilotów tanich linii lotniczych Ryanair dotknął około 13 tysięcy pasażerów - poinformowała belgijska telewizja RTL. Odwołanych zostało prawie 80 lotów z międzynarodowego lotnisk Zaventem w belgijskiej stolicy i Charleroi pod Brukselą. Szczegóły zna korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia strajki demonstracje manifestacje Beata Płomecka

Czują się "niedoceniani". W Belgii trwa kolejny strajk pilotów linii lotniczych Ryanair

Belgijscy piloci tanich linii lotniczych Ryanair rozpoczęli strajk, który potrwa przez cały weekend. W te dni planowane są połączenia z Charleroi pod Brukselą między innymi do kilku miast w Polsce. Belgijscy związkowcy zaznaczają, że zostanie odwołanych większość lotów z tego lotniska i wszystkie z międzynarodowego portu lotniczego Zaventem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia strajki demonstracje manifestacje protest samolot Beata Płomecka

Uziemienie samolotu Ryanair w Mińsku. ICAO potępia Białoruś: fałszywa informacja o zagrożeniu

Rada Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) potępiła działania białoruskiego rządu Białorusi, w wyniku których samolot linii Ryanair (lot FR4978) został w ubiegłym roku do lądowania na mińskim lotnisku. Jako pretekst podano wówczas zagrożenie bombowe, a po uziemieniu maszyny białoruskie służby aresztowały opozycyjnego dziennikarza Romana Pratasiewicza.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Białoruś samolot

"Zagrożenie wybuchu bomby z założenia fałszywe". Jest nowy raport ws. porwania samolotu Ryanair przez Białoruś

W maju ubiegłego roku władze Białorusi dopuściły się porwania polskiego samolotu linii lotniczych Ryanair, powołując się na informację o bombie znajdującej się na pokładzie. Rada Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wydała raport, w którym stwierdziła, że nie tylko alarm, ale w ogóle zagrożenie wybuchem bomby "było z założenia fałszywe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mińsk Białoruś samolot lotnictwo porwanie ONZ

У Польщі представили слідство у справі викрадення літака Ryanair Лукашенкою

Станіслав Жарин назвав державним тероризмом здійснену у травні білоруськими спецслужбами операцію із викрадення і примусової посадки літака із Романом Пратасевічом на борту 
Zobacz więcej na temat:  Білорусь Лукашенко тероризм опозиція Раман Пратасєвіч Польща спецслужби

В Польшу бежал белорусский диспетчер, который посадил самолет Ryanair c Романом Протасевичем на борту

Бежавший в Польшу белорусский диспетчер Олег Галегов сообщил, что за инцидентом с экстренной посадкой в Минске лайнера Ryanair в мае стоит белорусское КГБ.
Zobacz więcej na temat:  Беларусь-ЕС Польша