Polskie Radio
Section05
Sylwester Latkowski

Prof. Jabłoński: w Polsce jest maniera oburzenia tylko pedofilią w Kościele

- Jest maniera oburzenia pedofilią tylko po jednej stronie - w Kościele. To mroczny styl pokazywania pedofilii. A sytuacja ukazana w filmie "Nic się nie stało" jest traktowana tylko jak pewien kierunek zmian cywilizacyjnych, który się nie podoba tradycjonalistom - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pedofilia Michał Rachoń Sylwester Latkowski przestępczość społeczeństwo

Burza w sieci po filmie Latkowskiego. Celebryci zaprzeczają oskarżeniom

- Idę z tobą i TVP do sądu - zapowiedział dziennikarz Kuba Wojewódzki zwracając się do Sylwestra Latkowskiego po emisji filmu "Nic się nie stało", zarzucając mu "publiczny lincz". Radosław Majdan napisał, że jest zbulwersowany próbą wplątania go w aferę kryminalną w Zatoce Sztuki i oczekuje sprostowania. Film wywołał lawinę internetowych komentarzy. Odnieśli się do niego także publicyści i politycy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski Sopot pedofilia TVP Kuba Wojewódzki Borys Szyc dzieci

"Powiedzcie, czego byliście świadkami". Apel Sylwestra Latkowskiego do celebrytów

Na antenie TVP1 odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Po emisji dokumentu głos zabrał reżyser Sylwester Latkowski. W wejściu na żywo w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej zaapelował do znanych postaci rodzimego show-businessu, by przerwali milczenie. - Powiedzcie, co widzieliście - prosił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski pedofilia Borys Szyc społeczeństwo przestępczość

Dziennikarz "Wprost": wyrok skazujący za ochronę danych informatorów źle świadczy o sądownictwie

- Dziennikarz nigdy nie powinien wydawać swoich informatorów, dlatego broniłem dostępu do laptopa Sylwestra Latkowskiego. Sąd uznał natomiast, że tego typu działania są przestępstwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Majewski, dziennikarz "Wprost". Gościem audycji był również Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski ABW Michał Majewski Michał Rachoń sądownictwo

Sprawa awantury w redakcji "Wprost" po aferze taśmowej. Są wyroki dla dziennikarzy

Były dziennikarz tygodnika Michał Majewski i wydawca czasopisma Michał M. Lisiecki usłyszeli wyroki skazujące w związku z głośną sprawą z 2014 roku. W siedzibie redakcji doszło wówczas do szarpaniny pomiędzy agentami ABW a redaktorem naczelnym Sylwestrem Latkowskim, któremu próbowano odebrać laptop. Historia była pokłosiem wybuchu tzw. afery taśmowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media sąd sądownictwo afera taśmowa Sylwester Latkowski Michał Majewski reforma sądownictwa

S. Latkowski: ta agencja gejowska zatrudniała nieletnich

- Jakiś czas temu w tygodniku "Wprost" ukazał się tekst "Burdel Warszawa" o agencji gejowskiej. Natrafiliśmy tam na wątek, że agencja nie zatrudniała tylko pełnoletnich chłopców. Kiedyś w czasie zatrzymania policyjnego okazało się, że tak samo nieletnich. Wiemy, że z tej agencji korzystają celebryci, znani dziennikarze, biznesmeni - mówił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, dziennikarz i reżyser, autor dokumentu "Pedofile".
Zobacz więcej na temat:  pedofilia Sylwester Latkowski POLSKA

Latkowski o "Pedofilach": ta sprawa była po prostu skręcana

- Wchodząc w tę sprawę, zauważyłem, że jest ona po prostu skręcana. Dowiedziałem się, że nie wiadomo co w tej sprawie robi oddział stołeczny CBŚ. O tym, że funkcjonariusze CBŚ coś robią, policjanci prowadzący śledztwo dowiedzieli się ode mnie - mówił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, dziennikarz i reżyser, autor filmu "Pedofile". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski pedofilia Tomasz Sekielski Kościół

W Gruncie Rzeczy. Kto stoi za aferą GetBack?

- Śledztwo w sprawie GetBack jest prowadzone efektywniej niż w przypadku Amber Gold, ale prokuratorzy wybierają najgorszą formę udowadniania winy. Zamiast szukania dowodów materialnych, "idą" w świadka koronnego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sylwester Latkowski. Dziennikarz śledczy odnosił się do propozycji, jaką miał dostać od prokuratorów Konrad K., były prezes GetBack.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski prokuratura finanse banki świadek koronny

"Paweł Adamowicz wcale nie zaskoczył członków PO”

- Paweł Adamowicz ma swój układ. To są stanowiska nie tylko w urzędzie, ale w spółkach, gdzie miasto ma swoje udziały. To potężna grupa ludzi i rodzin, która jest tam tylko dlatego, że prezydentem jest Adamowicz – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Sylwester Latkowski, autor książki „Układ Trójmiejski”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Sylwester Latkowski Paweł Adamowicz Platforma Obywatelska wybory samorządowe

Sylwester Latkowski o "układzie trójmiejskim"

Dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski ujawnia kulisy trójmiejskiego świata przestępczego. Pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby i pozwala zrozumieć, dlaczego układ jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. O "układzie trójmiejskim" mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sylwester Latkowski Trójmiasto przestępczość dziennikarze Michał Majewski policja

24 Pytania: Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej

- Marin P. jest prawdopodobnie najbardziej inteligentnym tzw. słupem, jaki został wykorzystany przez jakieś siły zewnętrzne do tego, by firmować przedsięwzięcie o charakterze finansowym mające na celu wyciągnięcie z tego ogromnych korzyści. Ale trzeba to udowodnić. To również zadanie dla prokuratury i sądu karnego – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej, członek sejmowej komisji ds. Amber Gold Witold Zembaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Amber Gold komisja śledcza Witold Zembaczyński Sylwester Latkowski Michał Majewski

Dziennikarze przed komisją śledczą Amber Gold. Komentarz

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała dwóch byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost" Michała Majewskiego i byłego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego, który stwierdził, że w sprawie gdańskiej piramidy finansowej istniał parasol ochronny. Z kolei Majewski powiedział, że Marcin P. był wynajętym człowiekiem, który pełnił rolę tzw. słupa. O przesłuchaniach mówił w audycji Północ-Południe Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik").
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Sylwester Latkowski Michał Majewski