Polskie Radio
Section05
Sylwester Latkowski

"Powiedzcie, czego byliście świadkami". Apel Sylwestra Latkowskiego do celebrytów

Na antenie TVP1 odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Po emisji dokumentu głos zabrał reżyser Sylwester Latkowski. W wejściu na żywo w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej zaapelował do znanych postaci rodzimego show-businessu, by przerwali milczenie. - Powiedzcie, co widzieliście - prosił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia Borys Szyc społeczeństwo przestępczość

Dziennikarz "Wprost": wyrok skazujący za ochronę danych informatorów źle świadczy o sądownictwie

- Dziennikarz nigdy nie powinien wydawać swoich informatorów, dlatego broniłem dostępu do laptopa Sylwestra Latkowskiego. Sąd uznał natomiast, że tego typu działania są przestępstwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Majewski, dziennikarz "Wprost". Gościem audycji był również Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW Michał Majewski Michał Rachoń sądownictwo

Sprawa awantury w redakcji "Wprost" po aferze taśmowej. Są wyroki dla dziennikarzy

Były dziennikarz tygodnika Michał Majewski i wydawca czasopisma Michał M. Lisiecki usłyszeli wyroki skazujące w związku z głośną sprawą z 2014 roku. W siedzibie redakcji doszło wówczas do szarpaniny pomiędzy agentami ABW a redaktorem naczelnym Sylwestrem Latkowskim, któremu próbowano odebrać laptop. Historia była pokłosiem wybuchu tzw. afery taśmowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media sąd sądownictwo afera taśmowa Michał Majewski reforma sądownictwa

S. Latkowski: ta agencja gejowska zatrudniała nieletnich

- Jakiś czas temu w tygodniku "Wprost" ukazał się tekst "Burdel Warszawa" o agencji gejowskiej. Natrafiliśmy tam na wątek, że agencja nie zatrudniała tylko pełnoletnich chłopców. Kiedyś w czasie zatrzymania policyjnego okazało się, że tak samo nieletnich. Wiemy, że z tej agencji korzystają celebryci, znani dziennikarze, biznesmeni - mówił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, dziennikarz i reżyser, autor dokumentu "Pedofile".
Zobacz więcej na temat:  pedofilia POLSKA

W Gruncie Rzeczy. Kto stoi za aferą GetBack?

- Śledztwo w sprawie GetBack jest prowadzone efektywniej niż w przypadku Amber Gold, ale prokuratorzy wybierają najgorszą formę udowadniania winy. Zamiast szukania dowodów materialnych, "idą" w świadka koronnego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sylwester Latkowski. Dziennikarz śledczy odnosił się do propozycji, jaką miał dostać od prokuratorów Konrad K., były prezes GetBack.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura finanse banki świadek koronny

"Paweł Adamowicz wcale nie zaskoczył członków PO”

- Paweł Adamowicz ma swój układ. To są stanowiska nie tylko w urzędzie, ale w spółkach, gdzie miasto ma swoje udziały. To potężna grupa ludzi i rodzin, która jest tam tylko dlatego, że prezydentem jest Adamowicz – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Sylwester Latkowski, autor książki „Układ Trójmiejski”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Paweł Adamowicz Platforma Obywatelska wybory samorządowe

Sylwester Latkowski o "układzie trójmiejskim"

Dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski ujawnia kulisy trójmiejskiego świata przestępczego. Pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby i pozwala zrozumieć, dlaczego układ jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. O "układzie trójmiejskim" mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trójmiasto przestępczość dziennikarze Michał Majewski policja

24 Pytania: Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej

- Marin P. jest prawdopodobnie najbardziej inteligentnym tzw. słupem, jaki został wykorzystany przez jakieś siły zewnętrzne do tego, by firmować przedsięwzięcie o charakterze finansowym mające na celu wyciągnięcie z tego ogromnych korzyści. Ale trzeba to udowodnić. To również zadanie dla prokuratury i sądu karnego – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej, członek sejmowej komisji ds. Amber Gold Witold Zembaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Amber Gold komisja śledcza Witold Zembaczyński Michał Majewski

Dziennikarze przed komisją śledczą Amber Gold. Komentarz

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała dwóch byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost" Michała Majewskiego i byłego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego, który stwierdził, że w sprawie gdańskiej piramidy finansowej istniał parasol ochronny. Z kolei Majewski powiedział, że Marcin P. był wynajętym człowiekiem, który pełnił rolę tzw. słupa. O przesłuchaniach mówił w audycji Północ-Południe Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik").
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Michał Majewski

"Przesłuchanie Latkowskiego to było one man show"

W środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawali dziennikarze śledczy Sylwester Latkowski i Michał Majewski, którzy pisali o Amber Gold. Sylwester Latkowski powiedział, że w jego ocenie na Pomorzu istnieje "układ trójmiejski" gangsterów i polityków. Z kolei według Michała Majewskiego Marcin i Katarzyna P. byli figurantami. O zeznaniach dziennikarzy mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita) i Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Michał Majewski

"Michał Tusk znalazł się etycznie w trudnej sytuacji"

Michał Tusk znalazł się etycznie w bardzo trudnej sytuacji, będąc jeszcze dziennikarzem, doradzał Marcinowi P. w kwestiach lotniczych, proponował korzystne rozwiązania - mówił b. dziennikarz tygodnika "Wprost" Michał Majewski w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Wcześniej komisja przesłuchała byłego redaktora naczelnego pisma - Sylwestra Latkowskiego. Polskie Radio 24 transmitowało jego przesłuchanie.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Michał Majewski Sejm przestępczość Michał Tusk

Afera Amber Gold. Są nowe zawiadomienia do prokuratury

Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold złoży sześć wniosków do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczą osób związanych z wątkiem lotniczym afery Amber Gold: byłych prezesów Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorza Kruszyńskiego i Tomasza Kądziołki, byłej dyrektor Departamentu Rynku Transportu Lotniczego w ULC Sylwii Ciszewskiej, byłego wiceprezesa ULC Zbigniewa Mączki, prokuratora Wojciecha Łuniewskiego, czy byłego właściciela i prezesa linii lotniczej Jet Air Krzysztofa Wicherka.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość Michał Tusk Witold Zembaczyński Michał Majewski Małgorzata Wassermann

Konsekwencje afery podsłuchowej

14 czerwca 2014 roku na stronie internetowej tygodnika Wprost ukazały się stenogramy nagrań z rozmów ówczesnego szefa Narodowe Banku Polskiego Marka Belki oraz ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. W dyskusji brał też udział Sławomir Cytrycki. Tematem rozmowy było finansowanie deficytu budżetowego przez NBP i odwołanie ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego. O konsekwencjach afery mówił w audycji Kulisy Spraw Sylwester Latkowski, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera podsłuchowa ABW prokuratura