Polskie Radio
Section05
Taizé

Zbliża się Spotkanie Młodych Taizé. Tym razem odbędzie się w formie hybrydowej

Organizowane przez wspólnotę Taizé 44. Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie, z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, odbędzie się w dwóch etapach. W dniach 28 grudnia - 1 stycznia 2022 r. część wydarzeń będzie prowadzona online, a od 7 do 10 lipca 2022 r. uczestnicy zostaną ugoszczeni przez parafie w Turynie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Taizé Kościół wiara aktualności katolickie Europa Turyn

Chrześcijanie łączą się online. Trwają wirtualne Europejskie Spotkania Młodych

Od dwóch dni w Taizé we wschodniej Francji odbywają się Europejskie Spotkania Młodych - organizowane przez tamtejszą międzynarodową wspólnotę ekumeniczną. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa spotkanie odbywa się częściowo wirtualnie - młodzi chrześcijanie mogą uczestniczyć w modlitwach i spotkaniach transmitowanych w Internecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Kościół katolicki Kościół chrześcijaństwo COVID-19 Taizé

Pierwszy Polak w Taizé: modlimy się, by Europa odnalazła swojego ducha

- W tym roku przewodnią intencją naszej modlitwy jest nasz kontynent, żebyśmy nie poddali się zniechęceniu i próbowali znaleźć drogi do jedności ducha i codziennego życia - mówił na antenie Polskiego Radia 24 brat Marek - pierwszy Polak, który w 1977 roku wstąpił do Ekumenicznej Wspólnoty Taizé. Naszym gościem była również Karolina Dybicz, wolontariuszka spotkań Taizé we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Taizé Wrocław wiara religia chrześcijaństwo Magdalena Piejko

W Rydze 39. Europejskie Spotkanie Młodych

Wieczorem w Rydze rozpocznie się trzydzieste dziewiąte Europejskie Spotkanie Młodych przygotowane przez ekumeniczna wspólnotę z Taizé. Tradycyjnie zgromadzi ono kilkadziesiąt tysięcy osób z Europy i innych kontynentów. Ich celem jest modlitwa i poznanie problemów, którymi żyją Kościoły lokalne. W tym roku gospodarzem spotkania jest po raz pierwszy państwo bałtyckie, a także - kraj byłego Związku Sowieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Taizé religia ekumenizm ŚWIAT