Polskie Radio
Section05
Trzecia Droga

NASZ NEWS Inauguracja kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Wiemy, kiedy się odbędzie

Jak dowiedziało się Polskie Radio, w przyszłą sobotę odbędzie się oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Będzie to miało miejsce podczas konwencji w Kielcach. W wydarzeniu wezmą udział liderzy formacji - Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe polityka wybory wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Trzecia Droga PSL Polska 2050 wybory samorządowe 2024

TYLKO U NAS Sejm poprze wniosek o samorozwiązanie? Zgodne deklaracje polityków PiS i KO

Politycy dwóch największych klubów parlamentarnych - PiS i KO - deklarują poparcie dla wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Razem mają wystarczającą liczbę głosów do tego, aby go przegłosować. Czy zdecydują się na taki scenariusz i jeszcze w tym roku czekają nas przyspieszone wybory parlamentarne? 
Zobacz więcej na temat:  Sejm koalicja obywatelska PiS Trzecia Droga Paweł Kukiz Donald Tusk Mariusz Błaszczak POLSKA polityka

Trzecia Droga w wyborach do sejmików. Hołownia: chciałbym, aby wynik oscylował między 17 a 20 proc.

Marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia powiedział we wtorek, jakie ma oczekiwania co do wyborów samorządowych. - Chciałbym, aby wynik Trzeciej Drogi oscylował między 17 a 20 proc. - mówił. Dodał, że w wyborach do sejmików czy w dużych miastach jego formacja wystartuje razem z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wybory samorządowe Trzecia Droga PSL-Koalicja Polska PSL polityka wybory samorządowe 2024

Szef MON w Lublinie: będziemy zwiększać liczebność armii i zdolności operacyjne wojska

W sobotę szef MON powiedział, że "będziemy zwiększać liczebność armii, ale także zdolności operacyjne Wojska Polskiego, na to położę dużo większy nacisk". Dodał, że potrzebna jest ustawa o obronie cywilnej, która zostanie szybko przygotowana. Podczas Wojewódzkiego Spotkania Noworocznego PSL polityk odniósł się także do wyborów samorządowych. Podkreślił, że Polska 2050 i ludowcy utworzą wspólny komitet wyborczy do sejmików, powiatów i gmin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory samorządowe Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Trzecia Droga wybory w Polsce

WYWIAD Krzysztof Paszyk: chcemy powtórzyć sukces w samorządach

Szef klubu parlamentarnego PSL Krzysztof Paszyk zapowiada, że koalicja rządowa wystartuje w wyborach samorządowych w kilku blokach. Liczy na to, że dzięki Trzeciej Drodze uda się w nich powtórzyć sukces z wyborów parlamentarnych. - Istnieje realna szansa na to, abyśmy wrócili do władzy we wszystkich województwach, jak to miało miejsce w latach 2014-2018 - mówi portalowi PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm PSL Krzysztof Paszyk Trzecia Droga wybory samorządowe

Strategia Polski 2050 na wybory samorządowe. Kobosko: podstawą jest kontynuacja Trzeciej Drogi

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko przedstawił w czwartek w mediach strategię Polski 2050 na wybory samorządowe. - Jesteśmy otwarci na współpracę z ugrupowaniami koalicji rządowej, w tym z KO i Nową Lewicą, ale podstawą naszych decyzji jest kontynuacja projektu Trzeciej Drogi - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska 2050 Michał Kobosko Krajowa Rada Sądownictwa Donald Tusk Jarosław Kaczyński Trzecia Droga wybory samorządowe

Projekt budżetu skierowany do prac w komisjach. Sejm chce go uchwalić do 12 stycznia

Sejm skierował projekt ustawy budżetowej na 2024 rok do prac komisjach. Decyzję poprzedziła burzliwa dyskusja na sali plenarnej. - Polska wróci do grona najszybciej rozwijających się krajów UE, gdzie jest jej miejsce - zadeklarował minister finansów Andrzej Domański. Konfederacja wnosiła o odrzucenie projektu. - Zliftingowaliście zaledwie ten budżet PiS i niestety zmieniliście go złym kierunku - krytykował lider Konfederacji Sławomir Mentzen. 
Zobacz więcej na temat:  Sejm koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość lewica Trzecia Droga budżet Polski

Radosław Lubczyk wiceministrem cyfryzacji? Jeździ ferrari, a pobiera dietę z powodu trudnej sytuacji materialnej

Portal szczecinek.com poinformował, że Radosław Lubczyk z Trzeciej Drogi zostanie wiceministrem cyfryzacji. Poseł ma odpowiadać m.in. za cyberbezpieczeństwo. Ta nominacja może budzić wątpliwości. Jeden z dziennikarzy opisywał we wrześniu sprawę interpelacji posła, która była identyczna z tekstem jaki otrzymał wcześniej z innych źródeł. Zapytał o to posła, ten jednak nie udzielił nigdy odpowiedzi. To jednak nie jedyne kontrowersje wokół polityka.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Cyfryzacji PSL Trzecia Droga Sejm pieniądze POLSKA polityka

Zaprzysiężenie rządu w tzw. drugim kroku. Prezydencka minister: nie będzie opóźnienia

- Nie będzie na pewno żadnego opóźnienia - powiedziała w sobotę w Programie 3 Polskiego Radia prezydencka minister Małgorzata Paprocka, pytana o to, kiedy zostanie powołany nowy rząd, wybrany w tzw. drugim kroku konstytucyjnym. Przekazała, że "środa przed południem to możliwy termin".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce rząd Sejm Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Trzecia Droga lewica

Hołownia tłumaczy "lex wiatrak": intencje były dobre, popełniono błędy w komunikacji

- Najważniejsze jest powiedzenie ludziom, że musimy przeprowadzić mrożenie cen prądu i że musimy doprowadzić do tego, żeby takie mrożenie odeszło do historii. Musimy mieć zielony, tani prąd dla wszystkich - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia pytany o tzw. ustawę wiatrakową. - Intencje były dobre, popełniono błędy w komunikacji - zaznaczył, wyjaśniając sprawę "lex wiatrak".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia polityka Trzecia Droga energia odnawialna elektrownie wiatrowe