X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Urszula

"Dzieci GŁOSU EWANGELII"

Młodzież z rodzin alkoholików opiekuje się niepełnosprawnymi, Wychowankowie Domów Dziecka uczą się, jak samodzielnie ugotować obiad i jeszcze pomóc innym. Dawni dealerzy narkotyków i byli narkomani opowiadają o swoim życiu i radzą, jak ustrzec się przed uzależnieniami. Każdy ma coś do zaofiarowania innym i sam jest czymś ważnym dla swojego życia obdarowany. To wszystko dzieje się we wsi Oćwieka niedaleko Biskupina, na obozie wakacyjnym prowadzonym przez młodych entuzjastów związanych z Fundacją "Głos Ewangelii". Takie wspólne wakacje dla dzieci zaniedbanych, odrzuconych, a także takich, które zdążyły już wejść w konflikt z prawem organizują już od lat. Jak to się dzieje, że doświadczenia tutaj zdobyte w sposób zasadniczy zmieniają ich stosunek do życia? Na to pytanie stara się odpowiedzieć reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
Zobacz więcej na temat:  dom dziecka dzieci obiad Urszula

Czas reporterów - "Z wiatru i słońca"

Do koni Polacy mieli zawsze ogromny sentyment. Wiadomo: tysiąc lat kawalerii i sławne w świecie stadniny arabów. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy konie znikły z pejzażu wiejskiego. Przybywa jednak amatorów jazdy konnej, jak grzyby po deszczu pojawiają się szkółki i ośrodki hipoterapii. Dla zamożnych Polaków piękny koń, a zwłaszcza jego cena, jest powodem do dumy i potwierdzeniem ich pozycji społecznej. Pozostali mogą podziwiać szlachetne rumaki w kinie, podczas projekcji "Ogniem i mieczem". O tych wszystkich zjawiskach opowiada dokumentalna audycja Anny Kaczkowskiej "Z wiatru i słońca". Znajdziemy w niej coś jeszcze: próbę przekazania dźwiękiem uroku tych zwierząt i owej subtelnej więzi, jaka łączy je z człowiekiem. W audycji udział biorą: Krzysztof Szewczyk - hodowca koni z miejscowości Łąki k. Nałęczowa i jego syn Maciej; Urszula Kwiatkowska - hipoterapeutka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w miejscowości Kębło i jej podopieczni; "Biali ułani" z Kraśnika: Wacław Filiks i Jan Wieczerzak; Wojciech Dzieduszycki - potomek kresowego rodu arystokratycznego,…
Zobacz więcej na temat:  Anna Kaczkowska Urszula

"Po długim dniu"

Kiedy przychodzi jesień życia niektórzy usuwają się w cień, zamykają w sobie, wydaje im się, że są nikomu niepotrzebni. Inni szukają śladów młodości, podejmują wędrówkę w czasie i młodym, którym nieznane są tamte realia odkrywają nieznany świat. Taką okazję stwarza w swoim reportażu Urszula Żółtowska - Tomaszewska. Bohaterowie tej audycji spotykają się kilka razy do roku i wspomina przedwojenny Hrubieszów, miasto ich młodości. Mamy okazję poznać kawałek niebanalnego życia ludzi, których los tworzył historię naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  Urszula