Polskie Radio
Section05

Węgry

Magyar znokautował Orbana. "Postawił na jedno, zadziałało"

Partia Tisza zdecydowanie wygrywa wybory parlamentarne na Węgrzech. Prof. Bogdan Góralczyk uważa, że lider Tiszy Peter Magyar zdołał obejść "zabetonowany" przez Fidesz system. - Porzucił kosmopolityczny Budapeszt. I pieszo, rowerem, kajakiem poszedł w lud. On w ostatnich dwóch tygodniach kampanii miał po 6-7 wieców wyborczych. Docierał do miejscowości, w których nigdy żaden polityk tej rangi nie pokazał się. I zadziałało - przyznał na anatenie Jedynki były ambasador w Budapeszcie.
Zobacz więcej na temat:  Viktor Orban Peter Magyar Fidesz

TYLKO U NAS Orban traci władzę na Węgrzech. "To był gwóźdź do trumny"

Wybory na Węgrzech wygrała Tisza Petera Magyara. Ugrupowanie może utworzyć większość konstytucyjną w parlamencie. - Ludzie myślą swoimi portfelami, swoimi żołądkami, czując, widząc to, że Węgry staczają się w otchłań, że stały się najbiedniejszym krajem w Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Viktor Orban wybory parlamentarne

Kolejne gratulacje płyną do Budapesztu. "Westchnienie ulgi"

Szef Rady Europejskiej Antonio Costa jest kolejnym europejskim przywódcą, który rozmawiał z Peterem Magyarem, liderem partii Tisza, która odniosła zwycięstwo w wyborach na Węgrzech. Wcześniej z Magyarem kontaktowała się przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak przekazała rzeczniczka KE, rozmowy dotyczyły ustaleń w sprawie ścisłej współpracy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Peter Magyar Unia Europejska

Ziobro i Romanowski na Węgrzech. "Powrót albo Białoruś"

Wybory na Węgrzech wygrała Tisza. To, zgodnie z zapowiedziami jej lidera, oznacza koniec ochrony na Węgrzech dla Zbigniewa Ziobry i Marcina Romanowskiego. -  Jeżeli mam obu panom coś rekomendować, to albo powrót do Warszawy, albo kierunek Białoruś - powiedział w radiowej Jedynce senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia wybory parlamentarne Zbigniew Ziobro Marcin Romanowski

TYLKO U NAS Orban oddaje władzę. "Nie ma instrumentów, żeby kombinować"

Wybory na Węgrzech wygrała Tisza Petera Magyara. Ugrupowanie będzie mogło utworzyć konstytucyjną większość w parlamencie. - To bezwzględne zwycięstwo i gigantyczny mandat od narodu. Orban jest na absolutnie straconej pozycji i chyba nie bardzo ma instrumenty, żeby kombinować - powiedział w Polskim Radiu 24 senator KO i były minister sprawiedliwości Adam Bodnar. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Adam Bodnar POLSKA Viktor Orban