Polskie Radio
Section05
Wisconsin

Masakra na paradzie bożonarodzeniowej w Wisconsin. Liczba ofiar wzrosła do 6

Do sześciu wzrosła liczba śmiertelnych ofiar tragedii w amerykańskim stanie Wisconsin. Szóstą ofiarą jest dziecko, które zmarło w szpitalu od odniesionych obrażeń. Ponad 60 osób zostało rannych. Do masakry doszło w niedzielę, gdy recydywista wjechał samochodem w bożonarodzeniową paradę w miasteczku Waukesha.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Wisconsin śmierć atak zamach

Tragedia w USA. Samochód wjechał w tłum idący w paradzie bożonarodzeniowej

Samochód typu SUV wjechał w niedzielę z dużą szybkością w paradę bożonarodzeniową w miejscowości Waukesha, w stanie Wisconsin. Co najmniej pięć osób nie żyje, a ponad 40 odniosło obrażenia. Podejrzany został zatrzymany, ale motywy są jak dotąd nieznane.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody wypadek atak terrorystyczny USA Stany Zjednoczone Wisconsin suv ŚWIAT

Setka kongresmanów domaga się anulowania zwycięstwa Bidena. Chodzi o cztery stany

Ponad 100 republikańskich członków Kongresu i 19 stanowych prokuratorów generalnych podpisało się pod wnioskiem do Sądu Najwyższego USA o anulowanie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Georgii, Michigan, Pensylwanii oraz Wisconsin. Przedstawiciele zaskarżonych stanów ocenili ten krok jako zamach na demokrację. Sąd Najwyższy nie zdecydował, czy rozpatrzyć pozew.
Zobacz więcej na temat:  wybory w USA wybory prezydenckie w USA USA Ameryka Stany Zjednoczone Donald Trump Joe Biden Georgia michigan Pensylwania Wisconsin Marek Wałkuski ŚWIAT