Polskie Radio
Section05
Wisła

Program PŚ w Wiśle. O której kwalifikacje i konkursy?

Od piątkowych kwalifikacji rozpoczną się zmagania na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, gdzie odbędą się zawody Pucharu Świata. Po raz pierwszy w tym sezonie skoczkowie prócz konkursu indywidualnego powalczą również w drużynówce. Na starcie kwalifikacji zobaczymy 13 reprezentantów Polski. Jak wygląda program zawodów w Wiśle?
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Wisła

"Śnieżnie i sympatycznie". Andrzej Grabowski z Wisły przed PŚ w skokach narciarskich

- Z tego, co mówią zawodnicy i organizatorzy, podobno wszystko jest znakomicie. Jeżeli chodzi o śnieg wokół skoczni, to jest tak, że jeśli jedzie się od centrum Wisły, to im bliżej skoczni imienia Adama Małysza, tym tego śniegu jest więcej - powiedział w "Magazynie sportowym" dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Grabowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wisła PŚ w skokach 2021/2022 SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Andrzej Grabowski Rafał Bała śnieg

Szersza oferta dla kibiców. PŚ w Wiśle także w Polskim Radiu

W najbliższy weekend zawody PŚ w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle. Od początku 43. sezonu PŚ konkursy transmitowane są przez TVN. W przypadku rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince kibice będą mogli śledzić rywalizację podopiecznych Michala Doleżala także na antenie TVP 1, TVP Sport i w Polskim Radiu.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT telewizja publiczna TVP TVN Wisła

WOMEX 2021 i Krajowa Lista Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

W Porto trwają Targi Muzyki Świata WOMEX. Polską scenę muzyki etnicznej reprezentuje na nich zespół Kosy. W Źródłach spotkaliśmy się z artystkami. Ponadto zawitaliśmy do Nowego Sącza, w którym 19 października odbyła się gala wręczenia decyzji o wpisach na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek Wisła Porto

Polski turniej w PŚ? "Zielone światło już się pali"

Wszystko wskazuje na to, że polscy fani skoków narciarskich wkrótce doczekają się odpowiednika Willingen Six czy Raw Air. Wisła, Szczyrk i Zakopane miałyby gościć mini turniej, który planowany jest za dwa lata. - Myślę, że w sezonie 2023/2024 zobaczymy polski turniej - mówi w rozmowie ze "Skijumping.pl" Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2021/2022 SPORT Zakopane Wisła szczyrk

Łódź przewróciła się na Wiśle, zaginął starosta płocki. Obfite opady deszczu utrudniają poszukiwania

Obfite opady deszczu utrudniają poszukiwania na Wiśle starosty płockiego Mariusza Bieńka (PSL), który zaginął w niedzielę wieczorem, gdy łódź, którą płynął wraz z dwoma innymi mężczyznami, wywróciła się. Jeżeli poniedziałkowa akcja nie przyniesie efektu, zostanie wznowiona we wtorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Płock rzeka policja zaginieni policja polska prokuratura Wisła wypadek mazowieckie

Plaża nad Wisłą albo letnisko nad Świdrem. Jak wypoczywali warszawiacy sprzed ponad stu lat

Na przełomie XIX i XX wieku spragnieni wypoczynku mieszkańcy Warszawy mogli spędzić wolny czas w domkach wokół rzeki Świder albo na nadwiślańskich festynach. Chociaż obecnie nie kultywuje się już letniskowych tradycji, to nadwiślańskie plaże nieprzerwanie, aż do dzisiaj, cieszą się niesłabnącą popularnością.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA wypoczynek Warszawa Otwock Wisła magazyn wakacyjny wakacje 2021

MPWiK: awarie układu przesyłającego ścieki do "Czajki" kosztowały do tej pory prawie 220 mln zł

Miejska spółka podała koszt awarii, do jakich doszło w Warszawie. Niemal 220 mln zł kosztowały do tej pory MPWiK awarie układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka", do których doszło w sierpniu 2019 i 2020 roku. To jeszcze nie koniec wydatków – wynika z informacji przekazanych przez MPWiK.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka zanieczyszczenie pieniądze Wisła Warszawa POLSKA regiony mazowieckie