X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Witold Pilecki

"Szczątki Pileckiego zostaną zidentyfikowane. Wierzymy w to"

70 lat temu, 15 marca 1948 roku, Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie skazał na karę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera Armii Krajowej. – Ten wyrok nie zapadł na sali sądowej, a w siedzibie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Pilecki Krzysztof Szwagrzyk IPN stalinizm historia Polski

Historyk: Żołnierze Wyklęci to dzieci naszej niepodległości

– Przez szeregi polskiego, powojennego podziemia niepodległościowego mogło przejść nawet 200 tysięcy osób (…). To był największy ruch niepodległościowy, do czasu powstania „Solidarności” – mówił w Polskim Radiu 24 dr Kazimierz Krajewski z Instytutu Pamięci Narodowej. Na naszej antenie również rozmowy z Anną Szeląg z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, a także Krzysztofem Jabłonką, historykiem.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci historia Polski IPN Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Witold Pilecki

„Polska Fundacja Narodowa nie udowodniła racji swojego bytu”

– Mam pretensje o to, że Prawo i Sprawiedliwość, które zbudowało narzędzie do budowania polskiej narracji historycznej, nie wykorzystuje go – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Piotr Apel. Poseł Kukiz’15 w ten sposób ocenił funkcjonowanie Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Apel Kukiz'15 Polska Fundacja Narodowa Witold Pilecki IPN Holokaust historia Polski II wojna światowa

Powstaje film o rotmistrzu Pileckim. Rozmowa z reżyserem

27 stycznia przypada 73. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz przez Armię Czerwoną. Jednym z bohaterów, którzy starali się poinformować świat o zbrodniach dokonywanych w Auschwitz był rotmistrz Witold Pilecki. O postaci rtm. Witolda Pileckiego mówili w Polskim Radiu 24 Lech Wosiewicz (reżyser filmu o Pileckim) i ojciec Mariusz Bigiel (jezuita).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci Witold Pilecki Auschwitz historia Polski II wojna światowa film polski

"Powstańcy warszawscy marzyli o wolnej Polsce"

- Powstańcy warszawscy, żołnierze najpiękniejszej polskiej armii jaką była Armia Krajowa, marzyli o wolnej Polsce. Chcieli być politykami, dziennikarzami i artystami, niestety nie było im to dane. Najpierw była hekatomba powstania warszawskiego, wymordowane i zrujnowane miasto, potem obozy jenieckie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Armia Krajowa historia Polski historia warszawy II wojna światowa Warszawa Witold Pilecki