X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Witold Pilecki

Sebastian Kaleta: rotmistrz zasługuje na europejską estymę

Warszawski kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu Sebastian Kaleta chce w Brukseli walczyć o zachowanie pamięci o bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego. Zobowiązanie ogłosił podczas porannej konferencji prasowej przed pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego na warszawskim Żoliborzu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Żołnierze Wyklęci Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Witold Pilecki

Europoseł wręczył wszystkim deputowanym PE raport Pileckiego

Dobromir Sośnierz w ramach akcji "Rotmistrz Pilecki - bohater niezwyciężony" dostarczył do skrzynek wszystkich europosłów spoza Polski angielską wersję "Raportu Witolda". - Mam nadzieję, że po tej lekturze jeden z drugim zakrztusi się przy kolejnej próbie wypowiedzenia frazy "polskie obozy śmierci" - napisał na Facebooku eurodeputowany.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europarlament Parlament Europejski Witold Pilecki HISTORIA II wojna światowa

71 lat temu rozpoczął się proces rotmistrza Witolda Pileckiego

3 marca 1948 roku, rozpoczął się proces Witolda Pileckiego, rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej, jednego z żołnierzy niezłomnych, walczących w powojennym podziemiu niepodległościowym. Aresztowany przez bezpiekę w 1947 roku, został oskarżony przez komunistyczne władze o działalność szpiegowską, a następnie w pokazowym procesie skazany na śmierć i stracony w więzieniu na warszawskim Mokotowie, 25 maja 1948 roku. Jego ciała do dziś nie odnaleziono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Pilecki Armia Krajowa Żołnierze Wyklęci

Powstaną filmy o Szmulu Zygielbojmie oraz o rotmistrzu Pileckim

– Chcemy inwestować w inicjatywy kulturalne, które będą w stanie naszą narrację przekazywać poza granice Polski i budować prawdziwy obraz historii – powiedział prezes Polskiej Fundacji Narodowej Filip Rdesiński. Fundacja umawia się z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ws. produkcji filmu o Szmulu Zygielbojmie. Trwają też rozmowy na temat filmu o Witoldzie Pileckim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Pilecki FILM