X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Witold Pilecki

70. rocznica zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego

Dziś mija 70 lat od zamordowania przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego. Żołnierz Armii Krajowej, dobrowolny więzień Auschwitz, autor raportów o Holokauście, zginął w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Właśnie w tym miejscu zorganizowano główne obchody 70. rocznicy jego śmierci. O rotmistrzu Pileckim opowiadał w Polskim Radiu 24 dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych Jacek Pawłowicz.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki Żołnierze Wyklęci Łączka komunizm PRL historia Polski

Obchody 70. rocznicy śmierci rotmistrza Pileckiego

W dniu 25 maja 1948 roku o godz. 21.30 został zamordowany w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie rotmistrz Witold Pilecki. - To jedna z najpiękniejszych postaci Wojska Polskiego, polskiej armii jaką była Armia Krajowa, Żołnierz Niezłomny, ochotnik do Auschwitz – mówił w audycji 24 Pytania dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych Jacek Pawłowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci Muzeum Żołnierzy Wyklętych Witold Pilecki

"Witold Pilecki był jednym z największych herosów"

Musimy działać i działamy na rzecz upowszechniania wiedzy o pełnej heroizmu i poświecenia dla ojczyzny biografii rtm. Witolda Pileckiego - podkreślił minister kultury Piotr Gliński podczas niedzielnych uroczystości w Warszawie upamiętniających 117. rocznicę urodzin rotmistrza. Ocenił też, że młode pokolenia Polaków same postawiły sobie Witolda Pileckiego za wzór. Marsze ku czci rotmistrza zorganizowano w wielu polskich miastach.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Witold Pilecki historia Polski

Marsz Witolda Pileckiego. "Przesłanie rtm. jest uniwersalne"

Upamiętnienie i uczczenie Witolda Pileckiego jest główną ideą Warszawskiego Marszu Rotmistrza, który odbędzie się w  niedzielę 13 maja. Na temat tego wydarzenia, a także o znaczeniu rotmistrza dla naszej historii mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Pasierbski, prezes Fundacji Służba Niepodległej. – Marsz jest bardzo dobrym sposobem na to, by wzmocnić pamięć o jednym z naszych narodowych bohaterów – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki Warszawa II wojna światowa Holokaust Auschwitz