Polskie Radio
Section05
Wrocław

"Pomaluj mi świat"

Barbara Witowska w Pogotowiu Opiekuńczym we Wrocławiu od paru lat prowadzi dla przebywającej tam młodzieży, pracownię malarstwa na szkle . Nie jest to tanie zajęcie, więc postanowiła zorganizować pieniądze. Nie chciała jednak szukać sponsorów, o których coraz trudniej, postanowiła wziąć udział w telewizyjnym konkursie "Złoty interes" i wygrała 10 tys. zł. Założyła Fundację pomocy Dzieciom i Młodzieży Pozbawionej Opieki Dorosłych - Pomaluj mi świat. Wyposażyła pracownię, prace dzieci są sprzedawane osobom prywatnym i instytucjom , np.wrocławski Elektromontaż kupił od Pogotowia obrazki i lampy na prezenty gwiazdkowe dla swoich pracowników , za kwotę 6 tys. złotych.Są dalsze zamówienia. Fundacja przymierza się do utworzenia przy placówce Pogotowia hostelu dla wychowanków opuszczających placówkę a nie mających gdzie wrócić.
Zobacz więcej na temat:  dzieci pieniądze Wrocław

Czas reporterów: Pierwsza polska nagroda na festiwalu PRIX EUROPA - "Osieroceni"

Radiowy dokument "Osieroceni" autorstwa Jolanty Krysowatej, reportażystki Polskiego Radia Wrocław zajął pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu reportaży i słuchowisk radiowych Prix Europa. Nagrodzony reportaż opisuje wydarzenia z Lwówka Śląskiego sprzed 50 lat. To historia dzieci z komunistycznej Korei, które przez sześć lat były w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Wrocław dzieci Berlin

"Slot"

Jedno z nielicznych takich wydarzeń w Europie... pięć dni koncertów, nocne imprezy klubowe, instalacje, spektakle teatralne, kino, a w ciągu dnia warsztaty i seminaria. W tym roku organizatorzy spodziewają się w Lubiążu koło Wrocławia gości m.in. z Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Niemiec, Holandii, Francji, Norwegii, USA, Finlandii, Nigerii... Reportaż pokazuje historię narodzin tego festiwalu, jego twórców i nastrój ostatniego z 2002. SAF udało się zachować niezależność, utrzymując jednocześnie, światowy poziom imprez z klimatów alternatywnych. Slot Art Festiwal skierowany jest do młodych ludzi. W tym roku, w trakcie dziesiątej edycji festiwalu, spodziewamy się przyjazdu ok. 2-3 tysięcy uczestników z całej Polski i innych krajów.
Zobacz więcej na temat:  Holandia Niemcy USA Wielka Brytania Wrocław