Polskie Radio
Section05

antysemityzm

Antysemickie symbole na ulicach Berlina. Policja wyjaśnia kolejne incydenty

Berlińska policja odnotowuje wzrost liczby graffiti z gwiazdą Dawida w mieście w związku z zaognionym konfliktem na Bliskim Wschodzie. Policja, w każdym ze zgłaszanych przypadków, prowadzi dochodzenia w związku z podejrzeniem podżegania. Gwiazda Dawida - "Judenstern" służyła bowiem do oznaczania ludności żydowskiej w czasach niemieckiego narodowego socjalizmu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Żydzi atak Hamasu na Izrael

Z bronią białą pod synagogami i szkołami. Kolejne antysemickie incydenty we Francji

We Francji od ataków Hamasu na Izrael w ubiegłym tygodniu odnotowano około stu antysemickich incydentów - informuje francuskie MSW. Władze podkreślają jednocześnie, że nie ma na razie przesłanek o możliwych atakach terrorystycznych wymierzonych w społeczność żydowską we Francji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael Hamas Strefa Gazy atak Hamasu na Izrael Francja przemoc przestępczość terroryzm

Skandal na ulicach miast w Europie Zachodniej. Tak zwolennicy Hamasu fetowali mordowanie Izraelczyków

Do szokujący scen doszło na ulicach kilku europejskich miast, gdzie zwolennicy Hamasu świętowali zbrodniczy atak na Izrael. W Berlinie - w dzielnicy Neukoelln - grupa osób z palestyńskimi flagami fetowała po rozpoczęciu przez Hamas ataku na Izrael. Uczestnicy rozdawali słodycze, aby - zgodnie ze zwyczajem z Palestyny - uczcić ataki terrorystyczne na Izrael jako "zwycięstwo ruchu oporu". Te dramatyczne wydarzenia celebrowano również na ulicach Londynu i Rotterdamu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy media Izrael Hamas atak Hamasu na Izrael Strefa Gazy Berlin Wielka Brytania Londyn Holandia islam Żydzi Europa Zachodnia Palestyna Olaf Scholz Benjamin Netanjahu terroryzm

Antysemityzm w Niemczech. Wstrząsające relacje w nowej książce. "Dyskryminacja i poniżanie na porządku dziennym"

"Córka Lilli. Życie mojej matki w cieniu przeszłości. Niemiecko-żydowska historia" - na niemieckim rynku ukazała się książka opisująca - co odnotowuje m.in. "Spiegel" - "ciągłość niemieckiego antysemityzmu". - Narodowi socjaliści zamordowali moją żydowską babcię Lilli w Auschwitz. Moja matka Ilse była prześladowana jako "pół-Żydówka" i dyskryminowana po wojnie - mówi autor dzieła, Martin Doerry.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy faszyzm II wojna światowa Europa