Polskie Radio
Section05
aria

Bernard Ładysz. Wspomnienie w setną rocznicę urodzin

Wspaniały głos, talent aktorski i charyzma – tak można określić postać Bernarda Ładysza, którego setna rocznica urodzin przypada 24 lipca. Z archiwum PR wybraliśmy wspomnienia tego znakomitego śpiewaka z roku 1965, w których opowiada o trudnych warszawskich początkach i o tym, jak przypadek sprawił, że z magazyniera stał się zauważonym głosem. Dziennikarz Tomasz Zapert opowiada o wojennym rozdziale z życia Ładysza: o walce w szeregach wileńskiej AK i o wywózce przez NKWD.
Zobacz więcej na temat:  Bernard Ładysz MUZYKA Zbigniew Krajewski fortepian II wojna światowa NKWD Armia Krajowa Warszawa opera śpiew filharmonia narodowa organy pieśń

Koncert arii i pieśni Moniuszki. Olga Pasiecznik: to polski Schubert

- Moniuszko dla mnie jest najwybitniejszym przedstawicielem polskiej liryki wokalnej. Spokojnie powinniśmy go nazywać polskim Schubertem - mówiła w Dwójce śpiewaczka Olga Pasiecznik, która 5 maja wraz z Moniką Ledzion-Porczyńską i Wojtkiem Gierlachem wystąpi podczas urodzinowego koncertu "Pieśni i arie Stanisława Moniuszki". Śpiewakom towarzyszyć będzie pianista Krzysztof Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Moniuszko Dwójka koncert Paweł Siwek Olga Pasiecznik pieśń śpiew opera

Natalia Rubiś i Krystian Krzeszowiak. Miłosny zamęt w "Miejscówce z Dwójką"

- Miłość nas łączy, miłość nas cieszy i ogrzewa. Lubimy o niej mówić, lubimy nią żyć i lubimy o niej śpiewać - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" śpiewak Krystian Krzeszowiak, który wraz ze swą żoną - również śpiewaczką - Natalią Rubiś będzie gospodarzem sobotniej "Miejscówki z Dwójką" (26.02).
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką śpiew miłość Dwójka MUZYKA Jakub Jamrozek

Adriana Ferfecka: bez pianisty śpiewak nie istnieje

- W tym roku obchodzimy z Mischą Kozłowskim 10-lecie naszej pracy artystycznej i naszej przyjaźni. To poważny wynik, więc tym milej, że wystąpimy razem w "Miejscówce z Dwójką". Z Mischą mamy niezwykłą relację; muzycznie myślimy bardzo podobnie, więc moglibyśmy wyjść na scenę bez żadnej próby, a koncert i tak się uda - mówiła Adriana Ferfecka, współgospodyni kolejnego kameralnego koncertu online w Dwójce.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jakub Kukla opera Miejscówka z Dwójką muzyka klasyczna KULTURA Adriana Ferfecka Mischa Kozłowski