Polskie Radio
Section05
bank internetowy

Transakcje nieautoryzowane. Jak ubiegać się o zwrot ukradzionych pieniędzy?

Oszuści stosują wiele metod, żeby dostać się do naszego konta bankowego i wykraść pieniądze, m.in. stosują chwyty z niewinnie wyglądającymi linkami, promocyjnymi ofertami bądź drobnymi niedopłatami. Potrafią oni również przechwycić kontrolę nad smartfonem czy komputerem. Jak ustrzec się przed oszustami? Co zrobić jeśli bank mimo argumentów i dowodów nie chce zwrócić ukradzionych pieniędzy?
Zobacz więcej na temat:  konto bankowe bank internetowy karta płatnicza karta kredytowa pieniądze technologie

Chmura faktur rozpoczyna działanie. Czy to się opłaca?

Oszczędzi czas i drzewa - właśnie wystartowała chmura faktur, czyli pierwsza platforma do bezpłatnego wystawiania, przechowywania i przesyłania dokumentów księgowych. Jest otwarta dla wszystkich użytkowników: przedsiębiorców, biur księgowych, konsumentów oraz administracji publicznej. Celem nowego przedsięwzięcia Grupy Idea Bank jest wyeliminowanie z życia gospodarczego w Polsce papierowych faktur.
Zobacz więcej na temat:  bank internetowy faktury faktury online faktura chmura Aleksandra Tycner

Czy nasze pieniądze w banku internetowym są bezpieczne?

Na świecie rejestruje się coraz więcej ataków hakerskich na banki internetowe. Cyberprzestępcy, aby ukraść pieniądze, stosują coraz bardziej wyrafinowane metody. To już nie tylko phishing, czyli podszywanie się pod pracowników instytucji finansowych, ale też często infiltrowanie danych firm, werbowanie pracowników czy rozmaite działania z zakresu inżynierii społecznej. Czy zatem nasze pieniądze, zgromadzone w internetowych bankach, są bezpieczne? O to pytaliśmy eksperta w "Pogotowiu konsumenckim" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  bank internetowy hakerzy bezpieczeństwo