Polskie Radio
Section05
biuro informacji kredytowej

Prawie 2000 wyłudzeń w ciągu jednego kwartału. Telefon skutecznym narzędziem oszustów

W minionym kwartale oszuści dokonali ponad 1.800 prób wyłudzeń przez telefon na łączną kwotę 598 tys. zł. Złodzieje podszywają się pod znane firmy i wykorzystują zaskoczenie, ludzką naiwność lub nieuwagę. Ofiarą manipulacji może paść każdy - ostrzega Biuro Informacji Kredytowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA oszustwa biuro informacji kredytowej finanse osobiste telefon wyłudzenia

BEZPIECZNE FINANSE Nie dajmy się oszukać. Od dziś bezpłatne alerty Biura Informacji Kredytowej

Od dziś do 30 czerwca tego roku można za darmo aktywować na trzy miesiące alerty Biura Informacji Kredytowej. Ostrzegają one o próbie wyłudzenia naszych danych. Po aktywowaniu usługi, gdy w BIK pojawi się zapytanie o naszą historię kredytową, dostaniemy powiadomienie SMS lub e-mail. Jest to standardowe działanie.
Zobacz więcej na temat:  oszustwa bezpieczeństwo finanse osobiste POLSKA biuro informacji kredytowej

Dłużnicy alimentacyjni będą wpisywani do BIG

Od 1 lipca wszyscy dłużnicy alimentacyjni trafiają do wszystkich rejestrów dłużników prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej, a nie tylko - jak było przedtem - wybranych przez dany samorząd. To ważne, bo będzie można łatwiej wyegzekwować taki dług z korzyścią nie tylko dla wierzycieli, ale i gmin. Obserwujemy wzmożone zainteresowanie – mówi Edyta Szymczak, prezes Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A.
Zobacz więcej na temat:  biuro informacji kredytowej