Polskie Radio
Section05
Czesław Niemen

Zobacz wyniki aktualnego notowania "Mojej listy przebojów" [WIDEO]

"Moja lista przebojów" to 10 najlepszych piosenek mijającego tygodnia, zaprezentowanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki. Nowości i wielkie powroty, utwory ze świata i przegląd hitów z Polski. Każdego tygodnia inne notowanie, które specjalnie przygotują poszczególni redaktorzy. Ostatnie wydanie listy poprowadził Kamil Wicik.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Kamil Wicik Budka Suflera Breakout Czerwone Gitary Henryk Debich ptaki Marek Grechuta

Przypomnieliśmy, jak Zalewski śpiewa Niemena. Na scenie Trójki zabrzmiała ponadpokoleniowa muzyka

Jeden z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistów w repertuarze mistrza i legendy polskiej muzyki – "Zalewski śpiewa Niemena" to tytuł płyty wydanej w 2018 roku. 17 lutego 2019 roku Krzysztof Zalewski pojawił się na scenie Trójki, by wykonać na żywo materiał z tego albumu. I właśnie ten koncert przypomnieliśmy w cyklu "Z Osieckiej".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Zalewski Justyna Grabarz MUZYKA Koncerty w Trójce Studio im. Agnieszki Osieckiej

Jak to z Niemenem było, czyli jak powstał projekt "Zalewski śpiewa Niemena"

Sam projekt "Zalewski śpiewa Niemena" narodził się w roku 2017, a dokładnie dwa lata później mogliśmy go posłuchać w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Krzysztof Zalewski pojawił się tam 17 lutego 2019 roku, aby zagrać i zaśpiewać ten koncert dokładnie dzień po 80. rocznicy urodzin Czesława Niemena. Dlatego można śmiało powiedzieć, że to jest najmłodszy koncert w cyklu „Z Osieckiej”, chociaż piosenki, które wtedy wybrzmiały, liczą sobie ponad pół wieku.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Krzysztof Zalewski Jarocin Natalia Przybysz paulina przybysz Sistars Justyna Grabarz Trójka Koncerty w Trójce Studio im. Agnieszki Osieckiej

Niemen, twórca jak najbardziej teatralny. Musical "Jednego serca" w warszawskim Teatrze Roma

"Jednego serca" to spektakl, który niedawno miał premierę, a składający się z piosenek i kompozycji z repertuaru Czesława Niemena. Artysta, który mógłby być dziadkiem osób występujących na scenie, okazał się twórcą nośnym i ponadczasowym, przemawiającym do pokolenia dzisiejszej młodzieży. Ze sceny zabrzmią te wielkie przeboje Niemena, ale także piosenki mniej znane.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR musical Teatr Muzyczny Roma premiera Tomasz Miara Trójka

PR24 Natalia Niemen: ojca nie sposób pamiętać inaczej niż z różnorodności

85 lat temu urodził się Czesław Niemien - był multiinstrumentalistą, kompozytorem i wokalistą, który wpisał się na stałe do historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jego pamięci poświęcony jest koncert "Kalinowe serce", który przygotowała jego córka, nie będzie to jednak jedyne wydarzenie poświęcone słynnego kompozytora - powiedziała Natalia Niemen w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Natalia Niemen muzyka rozrywkowa

Anna Sroka-Hryń sięga po piosenki Niemena. Czy publiczność da się ponieść wspomnieniom?

Anna Sroka-Hryń sięga do twórczości kolejnej legendy polskiej muzyki. - Zamknął się jakiś krąg, bo znów wróciłam do Niemena, ale jestem już zupełnie inna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia reżyserka, aktorka i piosenkarka. "Jednego serca - piosenki z repertuaru C. Niemena" to jej najnowszy spektakl muzyczny.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Anna Sroka-Hryń Teatr Muzyczny Roma TEATR

Pierwsze opolskie festiwale. "Dzięki Opolu rozkwitły niezwykłe kariery"

- Wiele ówczesnych gwiazd odmówiło udziału, dzięki temu pierwszy festiwal wykreował nowe postaci polskiej sceny, jak Ewa Demarczyk, Bohdan Łazuka, Karin Stanek i Niebiesko-Czarni. Drugą ważną siłą tego pierwszego festiwalu były zespoły i kabarety studenckie. Nie było artystów z górnej półki, więc zaczęła się tworzyć nowa górna półka - mówił Michał Wilczyński o I Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Andrzej Zieliński Opole festiwal w Opolu polska piosenka Dwójka Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jacek Fedorowicz Michał Urbaniak Bohdan Łazuka Michał Wilczyński Jan Kawecki Paweł Brodowski Ewa Demarczyk Karin Stanek Mateusz Święcicki Jerzy Grygolunas