Polskie Radio
Section05
Czesław Niemen

PR24 "Weekend kulturalny". Album Niemena "Pamiętam ten dzień" trafia do internetu

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wznawia dwupłytowy album "Pamiętam ten dzień" zawierający ponad 40 utworów Czesława Niemena. Wydawnictwo po premierze w 2011 roku pokryło się platyną. Tym razem - po raz pierwszy - muzyka Czesława Niemena trafi także do popularnych serwisów streamingowych z muzyką. Premiera 14 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA MUZYKA Maja Kluczyńska płyta

Marek Gaszyński w świecie muzyki i radia. Reportaż "Dopóki mnie chcą" [POSŁUCHAJ]

Autor przeszło 150 piosenek, z których wiele (jak choćby: "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Baw się razem z nami", "Ojciec żył, tak jak chciał" czy "Sen o Warszawie") stało się ponadpokoleniowymi przebojami. W ubiegłą niedzielę pożegnaliśmy wybitnego, przez wiele lat związanego z Polskim Radiem, dziennikarza, autora tekstów, krytyka muzycznego - Marka Gaszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Tarka Marek Gaszyński reportaż Polskie Radio pr poleca

XXI Podlasie Jazz Festiwal. "Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu"

Już niebawem będzie miała miejsce 21. edycja jednego z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali jazzowych we wschodniej Polsce - Podlasie Jazz Festiwal. - Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, z którym nagraliśmy wiele płyt - mówi na antenie radiowej Jedynki Jarosław Michaluk, dyrektor artystyczny festiwalu. Program 1 Polskiego Radia objął patronat nad wydarzeniem. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Podlasie muzyka klasyczna Jan Sebastian Bach

Natalia Niemen w Trójce: piękno leczy

– Polecam słuchanie pięknej muzyki, oglądanie malarstwa, czytanie poezji oraz zanurzenie się w czynnościach, które mają działanie autoterapeutyczne. Mnie nic nie pomaga bardziej niż zanurzenie się w sztuce, czy to przez czynienie jej samej, czy przez jej oglądanie. Piękno leczy – mówiła w Trójce wokalistka i malarka Natalia Niemen. O tym, dlaczego jej pierwszy, autorski utwór "Zaplątana" powstawał dwadzieścia kilka lat, o swoim podejściu do życia i wiary, a także o tym, jak reaguje na wydarzenia na Ukrainie, opowiedziała w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość".
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp artysta wojna na Ukrainie Łukasz Sobolewski Trójka Natalia Niemen

Wieczorna wędrówka z Queen, Ewą Bem i duetem Więcek/Przybysz

To już siódma wieczorna wędrówka w towarzystwie Justyny Grabarz i audycji "Białe szumy". 24 listopada 2021 roku przypadła 30. rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. Dlatego w programie nie mogło zabraknąć muzyki Queen. Ponadto zajrzeliśmy do zarówno starszych, jak i najnowszych albumów z kolekcji "Polish Jazz".
Zobacz więcej na temat:  Justyna Grabarz Trójka MUZYKA muzyka hp paulina przybysz Queen Freddie Mercury Ewa Bem Jazz