X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
emerytura

"Nad talerzem zupy"

Kraków, Stowarzyszenie Pomocy Brata Alberta. Codziennie, nad talerzem gorącej, darmowej zupy obok mieszkańców domu dla bezdomnych spotykają się ludzie, którzy całe swoje życie normalnie żyli i pracowali. Są wśród nich osoby z wyższym wykształceniem, znające języki, o dużej kulturze osobistej. Zamiast żyć spokojnie na zasłużonej emeryturze, zmuszeni są z powodu złej sytuacji materialnej korzystać z darmowych obiadów. Jest to ich osobista tragedia, znaleźli się w sytuacji, która pozbawia ich części godności, choć przez całe życie starali się właśnie żyć godnie. Ukrywają swoją sytuację przed znajomymi, zgodzili się jednak anonimowo opowiedzieć o swoim życiu. Nie są przy tym zgorzkniali, choć nie jest im łatwo tak żyć i zachować swoją dumę.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Kraków obiad zupy