Polskie Radio
Section05

e-zakupy

Mężczyzna podawał się za przedsiębiorcę z Francji, kobieta straciła ponad 130 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność

Suwalczanka straciła ponad 130 tys. złotych. Kobieta uwierzyła oszustowi podającemu się za przedsiębiorcę z Francji. Utrzymując z tą osobą jedynie internetowy i telefoniczny kontakt, przelewała pieniądze, które rzekomo miały być zainwestowane w jego biznes.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberprzestępczość online oszustwa cyberzagrożenia społeczeństwo oszustwo

Sklepy internetowe nie dbają o dane klientów. Ekspert: z taką sytuacją spotkało się ponad 1,3 mln osób

Ofiarą wycieku danych padło blisko 1,3 mln Polaków podczas e-zakupów - wynika z badania dotyczącego rzetelności sklepów internetowych. Ok. 760 tys. konsumentów zapytano podczas składania zamówienia w e-sklepie o PESEL, który nie jest niezbędny przy tego typu transakcjach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA dane osobowe bezpieczeństwo danych wyciek danych badania finanse osobiste

Analiza: pandemia przyspieszyła polski e-handel. Zobacz, jaką osiągnie wartość w ciągu 5 lat

Rynek e-commerce w Polsce w ciągu pięciu lat osiągnie wartość 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12 proc. - wynika z analizy ekspertów PwC. Najszybciej ma rosnąć sprzedaż produktów spożywczych oraz z kategorii zdrowie i uroda.
Zobacz więcej na temat:  e-commerce e-handel GOSPODARKA zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy online zakupy przez internet handel internet ANALIZA sklep internetowy sklep w internecie sklep sklepy online sklepy pandemia Koronawirus w Polsce Amazon

TYLKO U NAS 12 godzin na nogach. Dzięki nim dostaniesz prezent

Pracownicy warszawskiej sortowni Poczty Polskiej dokładają wszelkich starań, aby paczki i listy docierały do adresatów na czas. W okresie przedświątecznym pracy jest zdecydowanie więcej, ale to nie zniechęca Barbary Galas, pracownicy sortowni. - My dla naszych klientów jesteśmy całym sercem, aby byli z nas zadowoleni - mówi z uśmiechem na twarzy. Jak wygląda praca w sortowni litów i paczek oraz kiedy mija świąteczny deadline na e-zakupy? Zapraszamy do obejrzenia naszego felietonu.
Zobacz więcej na temat:  święta Poczta Polska prezenty internet Boże Narodzenie POLSKA